Na predaj murovaná záhradná chatka v Starej Turej

8 500€
Pozemok rozloha
430 m2
Miestnosti
1
Pivnica 2x
áno
Náraďovňa
áno
Drevárnička
áno
WC
treba renovovať
Elektrina
220/380 V
Studňa
áno
Vodovod spoločný
áno
So zariadením
áno v cene
Mám záujem

Na predaj murovaná záhradná chatka v Starej Turej

8 500€

Ponúkame na  predaj v nádhernom tichom prostredí s prekrásnym výhľadom pri okraji Starej Turej, časť Súš - Brezovka murovanú chatku aj so zariadením.

Záhrada nie je oplotená - súkromie zabezpečuje vysadený porast a stromy okolo chatky. Stromy sú pôvodné odrody jablone a slivky.  Rozloha pozemku celkom 430 m2.  Chatka je murovaná z pálenej tehly, betónové podlahy, strešná krytina je z plechu. Stavba je vo veľmi zachovalom stave. Pivničné priestory si vyžadujú údržbu - tým ako sa dlhšie nevyužívali.

Chatka pozostáva: 

* pivnica - skladajúca sa z dvoch menších miestností

* drevárnička

* náraďovňa 

* WC  

* 1 obytnej miestnosti vybavenej: kuchynským kútom - tzv. kredencom, jedálenským stolom a 4 stoličkami, lavice všetko z kvalitného masívneho dreva. Tiež sa v miestnosti nachádza kanapa na prespanie. V miestnosti je vykurovanie a varenie zabezpečené kuchynskými kachľami na tuhé palivo. Priamo z miestnosti sa vchádza na povalu ( ktorá sa dá v prípade záujmu využiť aj ako časť na prespanie, nachádza sa tam aj strešné okienko - potrebné dobudovať). Obytná miestnosť sa nachádza na poschodí, kde je taktiež balkón s nádherným výhľadom.      

IS: 

* vodovod na pozemku centrálna záhradkárska v zimnom období sa odpája

* vlastná studňa

* kanalizácia - žumpa + trativod 

* elektrina 220/380 V

Pozemok:Pozemky sú aktuálne v správe záhradkárskej osady - v budúcnosti sa budú odpredávať, aktuálne v riešení cena 1,75 eur / m2.  

* je rovinatý, orientovaný V/J

Chatka: nemá súpisné číslo - ale aktuálne sa vybavuje legalizácia stavby - bude mať súpisné číslo a bude zapísaná v katastri nehnuteľností

Táto záhradka je mimoriadna hlavne vďaka prostrediu, nádhernému výhľadu a kľudu. V okolí je možnosť turistiky, pre milovníkov lyžovania lyžiarske stredisko Veľká Javorina, hubárčenia, rybolovu vo vodnej nádrži Dubník alebo len relax v krásnom prostredí a kľude.   

Kancelária Dom Reality 369 s.r.o. Vám zabezpečí bezstarostné vybavenie celého obchodu. V cene nehnuteľnosti je zahrnuté vyhotovenie kúpno - predajných zmlúv a potrebný právny servis spojený s ponukou nehnuteľnosti, v prípade potreby pre kupujúceho vybavíme financovanie hypotekárneho úveru na kúpu uvedenej ponuky. Naša kancelária hradí poplatok za návrh na vklad kúpnych zmlúv do katastra nehnuteľností a poplatok spojený s overovaním pravosti podpisov na kúpnych zmluvách.

Zaujala Vás táto ponuka? Zavolajte nám ihneď.

Mgr. Alena Klimáčková, Rsc.

Neváhajte ma kontaktovať.
Vždy som tu pre svojich klientov.

+421 902 447 029

Vodná nádrž Dubník

Vodná nádrž Dubník je vzdialená asi 2 km od mesta Stará Turá. Vodná nádrž je postavená v malebnom údolí na toku potoka Kostelník. V podstate ide o dve nádrže – Dubník I a Dubník II, resp. nový a starý Dubník. Starý Dubník je položený nižšie. Nádrž je špeciálna aj tým, že v jej strede obmýva brehy aj malého romantického ostrovčeka. 

Ideálne prostredie pri milovníkov prírody, hubárčenia, rybolovu, turistiky a plávania. Vhodné aj pre priaznivcov behu, v zime korčuľovania a pod.. 

Vodná nádrž je aj obľúbenou rybárskou lokalitou a pravidelne sa tu organizujú rybárske preteky. 

Aktuálne sa rekonštruuje pôvodný hotel SANUS - ktorý bol postavený v roku 1985 ( rozloha pozemku 10.340 m2). Investor pripravuje rekonštrukciu so zámerom vybudovať moderný kongresový hotel a školiace stredisko 21. storočia, s kvalitnou audio-vizuálnou technikou, väčším počtom kongresových sál a so službami porovnateľnými so špičkovými zahraničnými kongresovými hotelmi.

Veľká Javorina

Veľká Javorina (969,8 m n. m.) je najvyšší vrch pohoria Biele Karpaty, nachádza sa v jeho juhozápadnejčasti.VeľkouJavorinou prebieha štátna hranica medzi Slovenskom a Českom. Dané územie výrazne podlieha ľudským zásahom. Na vrchole stojí vysielač Veľká Javorina, zdolín sem smeruje asfaltová komunikácia – rovnako z moravskej ako aj slovenskej strany.  

Veľká Javorina je aj vyhľadávaným lyžiarskym strediskom. Vleky sú postavené najmä naslovenskej strane. Na slovenskej strane stojí aj viacero súkromných chát rovnako ako aj najznámejšia a verejnosti prístupná – Holubyho chata

Veľká Javorina je od dávna považovaná za jeden zo symbolov svedčiacich o dobrých vzťahoch medzi Čechmi a Slovákmi o čom svedčí i kameň na vrchole Javoriny s nápisom: „Tu bratia vždy sa stretať budú.“ Každoročným letným podujatím sú na vrchole Javoriny Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov. Tieto slávnosti nadväzujú na tradície, ktoré zaviedli ešte naši predkovia – Štúrovci,ktorí sa tu stretávali s osvietencami z Moravy a Čiech.  

Stará Turá

Stará Turá je vzdialená od Nového Mesta nad Váhom 12 km. 10 min cesty autom na diaľnicu smer Nové Mesto nad Váhom - BA alebo smer Žilina. Od mesta Myjava je vzdialená 12 km.  

Občianska vybavenosť mesta:  

Potraviny: TESCO, BILLA, COOP Jednota, ... 

Banky: SLSP a.s., VÚB, a.s.,  

Poliklinika, ZŠ, MŠ, SOŠ Stará Turá, Umelecká škola, Dom kultúry Javorina,  

Pre viac info: https://www.staratura.sk/firmy-a-sluzby/ 

Turistické zaujímavosti a kam ísť v okolí Starej Turej:

https://www.kamnavylet.sk/sk/atrakcie/stara-turaZákladné údaje o meste Stará Turá:Leží na slovensko - českom pohraničí, v podjavorinskej oblasti s charakteristickým kopaničiarskym osídlením. Na S mesto lemuje hrebeň Bielych Karpát s najvyšším vrchom Veľká Javorina (969,8 m n. m.), na J výbežky Malých Karpát.  Chotár je zalesnený prevažne listnatými lesmi, predovšetkým bukom. Podnebie má mierne. História, kultúra, školstvo Poddanská obec čachtického panstva sa výrazne rozvíjala od druhej polovice 15. stor. Prvá písomná zmienka o Starej Turej je z roku 1392.