Na predaj pozemok o rozlohe 20.242 m2 v Starej Turej

53 600€
Celková rozloha
20.242 m2
Asfaltová komunikácia
áno
Pri vodnej nádrži
áno
Samota
áno
Výhľad
až na Veľkú Javorinu
Rovinatý
áno
Slnečný
áno
Mám záujem

Na predaj pozemok o rozlohe 20.242 m2 v Starej Turej

53 600€

Realitná kancelária DOM Reality s.r.o. ponúka na predaj rozľahlý, slnečný, rekreačný pozemok ohraničený lesným porastom, ktorý sa nachádza v blízkosti vodnej nádrže Dubník I. v Starej Turej ( časť u Vankov). Pozemok je o rozlohe 20.242 m2 ( pozemok sa skladá z dvoch parciel ), ktorý  ponúka budúcemu majiteľovi maximálny kľud a nádherný panoramatický výhľad na okolitú prírodu - vidieť až na Veľkú Javorinu. Z opačnej strany pár metrov sa nachádza vodná nádrž Dubník I. a príjemný lesík. Ideálne prostredie pre vybudovanie napr. pastierskej chaty, prípadne vhodné pre chovateľa s možnosťou výstavby hospodárskej budovy / pastierskeho prístrešku a pod..

Pozemok je rovinatý s prístupovou asfaltovou komunikáciou, ktorá je celoročne udržiavaná. 

 VÝHODY:   

* obrovská vzácnosť polohy pozemku pri vodnej nádrži Dubník I. 

* pozemok bude vzácny a vedia ho oceniť najmä prívrženci samoty, prírody, panoramatických výhľadov, možnosti rybolovu pár metrov od pozemku a mnoho iného, čo takéto kúzelné miesto ponúka 

* veľká rozloha 20.242 m2 

* možnosť výstavby hospodárskej budovy, pastierskych prístreškov....

* nádherný panoramatický výhľad 

* polosamota ( v dnešnej dobe ocení snáď každý, kto chce tráviť čas v prírode a bez kontaktu s ľuďmi)    

Najširšia šírka 111 M, najužšia 30 M a dĺžka 336 M. Pozemok sa nachádza medzi Starou Turou s kompletnou občianskou vybavenosťou ( vzdialená približne 2 km ) a Drgoňovou Dolinou vzdialenou pár metrov od pozemku. 

V obci Drgoňova Dolina sa nachádza autobusová zastávka.  

UPI mesta Stará Turá k možnej výstavbe je k dispozícii.

Poznámka: v časti 3D vizualizácie sme pre Vás pripravili vizualizáciu stavby osadenej priamo v teréne ponúkanej nehnuteľnosti

 IS:     

* voda - potreba vybudovať studňu  

* plyn - NIE     

* elektrina - na základe vyjadrenia ZSE DIS Bratislava je možné napojenie na vlastné náklady - odporúčame v prípade záujmu o elektrinu využiť úspornú alternatívu -  napr. fotovoltarika 

* kanalizácia - NIE    

DOM Reality  s.r.o. Vám zabezpečí bezstarostné vybavenie celého obchodu. V cene nehnuteľnosti je zahrnuté vyhotovenie kúpno - predajných zmlúv a potrebný právny servis spojený s ponukou nehnuteľnosti. Naša kancelária hradí poplatok za návrh na vklad kúpnych zmlúv do katastra nehnuteľností a poplatky za overovanie pravosti podpisov na matričnom úrade.

3D vizualizácie

Vizualizácia interiérov/exteriérov je spôsob, ktorým klientom môžeme ukázať budúcnosť a teda to, ako bude ich vysnívaný domov vyzerať po rekonštrukcii alebo výstavbe podľa ich predstáv.

Zaujala Vás táto ponuka? Zavolajte nám ihneď.

Mgr. Alena Klimáčková, Rsc.

Neváhajte ma kontaktovať.
Vždy som tu pre svojich klientov.

+421 902 477 029

Vodná nádrž Dubník

Vodná nádrž Dubník je vzdialená asi 2 km od mesta Stará Turá. Vodná nádrž je postavená v malebnom údolí na toku potoka Kostelník. V podstate ide o dve nádrže – Dubník I a Dubník II, resp. nový a starý Dubník. Starý Dubník je položený nižšie. Nádrž je špeciálna aj tým, že v jej strede obmýva brehy aj malého romantického ostrovčeka. 

Ideálne prostredie pri milovníkov prírody, hubárčenia, rybolovu, turistiky a plávania. Vhodné aj pre priaznivcov behu, v zime korčuľovania a pod.. 

Vodná nádrž je aj obľúbenou rybárskou lokalitou a pravidelne sa tu organizujú rybárske preteky. 

Aktuálne sa rekonštruuje pôvodný hotel SANUS - ktorý bol postavený v roku 1985 ( rozloha pozemku 10.340 m2). Investor pripravuje rekonštrukciu so zámerom vybudovať moderný kongresový hotel a školiace stredisko 21. storočia, s kvalitnou audio-vizuálnou technikou, väčším počtom kongresových sál a so službami porovnateľnými so špičkovými zahraničnými kongresovými hotelmi.

Stará Turá

Stará Turá je vzdialená od Nového Mesta nad Váhom 12 km. 10 min cesty autom na diaľnicu smer Nové Mesto nad Váhom - BA alebo smer Žilina. Od mesta Myjava je vzdialená 12 km.  

Občianska vybavenosť mesta:  

Potraviny: TESCO, BILLA, COOP Jednota, ... 

Banky: SLSP a.s., VÚB, a.s.,  

Poliklinika, ZŠ, MŠ, SOŠ Stará Turá, Umelecká škola, Dom kultúry Javorina,  

Pre viac info: https://www.staratura.sk/firmy-a-sluzby/ 

Turistické zaujímavosti a kam ísť v okolí Starej Turej:

https://www.kamnavylet.sk/sk/atrakcie/stara-turaZákladné údaje o meste Stará Turá:Leží na slovensko - českom pohraničí, v podjavorinskej oblasti s charakteristickým kopaničiarskym osídlením. Na S mesto lemuje hrebeň Bielych Karpát s najvyšším vrchom Veľká Javorina (969,8 m n. m.), na J výbežky Malých Karpát.  Chotár je zalesnený prevažne listnatými lesmi, predovšetkým bukom. Podnebie má mierne. História, kultúra, školstvo Poddanská obec čachtického panstva sa výrazne rozvíjala od druhej polovice 15. stor. Prvá písomná zmienka o Starej Turej je z roku 1392. 

Drgoňova Dolina

Drgoňova Dolina je kopaničiarska osada, mestská časť Starej Turej. Má takmer 100 obyvateľov. Nachádza sa západne od Starej Turej medzi vodnou nádržou Dubník II a osadou Černochov Vrch. 

História:

Ľudia tu žili v usadlostiach, ktoré boli roztrúsené po kopcoch. Obyvatelia sa tu väčšinou zaoberali poľnohospodárstvom a chovom dobytka. Cez zimu vyrábali drevený riad a košíky. 

O rozvoj súčasných kopaníc sa až na výnimky starajú chalupári, ktorí sem chodievajú aj 20 rokov. Veľa domov sa snažia zrekonštruovať a zachovať ich pôvodný ráz. 

Turistika:

Jedným z najväčších lákadiel letnej turistiky sú dve jazerá - prvý a druhý Dubník.  V rekreačnom stredisku Dubník sa nachádza autokemping s turistickou ubytovňou, reštaurácia, dva hotely a Milošova chata. 

Pri prvom Dubníku je vytvorená pláž a k dispozícii je aj požičovňa lodiek.

Druhý Dubník je neupravovaný, ale zato poskytuje ničím nerušený pocit divočiny a je RAJOM PRE RYBÁROV

V osade funguje dobrovoľný hasičský zbor.