Na predaj pozemok s pretekajúcim potokom v Cetuni

28 000€
Rozloha
3356 m2
S lesíkom
áno
Rovinatý
áno
Určený na výstavbu
áno ( s obmedzením)
IS
potrebné vybudovať
Oplotený
nie
Prístup
áno obec. cesta
Potok
áno cez časť pozemku
Mám záujem

Na predaj pozemok s pretekajúcim potokom v Cetuni

28 000€

Ponúkame na predaj slnečný pozemok obklopený lesom ( časť pozemku je priamo les) a čo je vzácnosťou - priamo cez časť pozemku preteká potok, ktorý tečie z Veľkej Javoriny. Orientovaný je na V/J. Nachádza sa na okraji obce čím zabezpečuje maximálne súkromie. Lesík/ stromový porast dodáva pozemku tú správnu atmosféru. Rozloha pozemku je 3356 m2, nachádza sa v katastrálnom území Horné Bzince, časť Cetuna. 

VÝHODY:

* v časti pozemku preteká potok - úplná nádhera

* maximálne súkromie

* väčšia rozloha 3356 m2

* podľa UPI obce je tam povolená výstavba po dohode s obcou a to: menší hospodársky objekt, horárne, prístrešky a pod. (pre viac info predložíme UPI)

* pozemok z časti s lesíkom

* výborná poloha

* k pozemku sa prechádza okolo Country & Western Saloon Cetuna ( výborná kuchyňa či posedenie)

* pre rodiny s deťmi kúsok Mini farma 

* pre lyžiarov Veľká Javorina lyžiarske stredisko 

* výborný pozemok pre chovateľov koní, hospodárskych zvierat alebo pestovateľov

Dôležité: 

Podľa ÚPI obce Bzince pod Javorinou je pozemok určený na sady, vinice, chmeľnice, menšie hospodárske objekty, posedy, horárne..... potvrdenie o možnej výstavbe máme k dispozícii. 

IS:  

* voda - potrebné vybudovať studňu

* plyn - NIE 

* elektrina - možnosť napojenia na stĺp ( kúsok stĺp na pozemku obce - bezproblémové napojenie)

* kanalizácia - NIE 

Prístupová komunikácia celoročne udržiavaná, kúsok od pozemku potrebné spevniť komunikáciu ( patrí obci).

Napojenie na diaľnicu smer BA / Žilina je približne 14 km od pozemku.

3D vizualizácia

V časti 3D vizualizácie sme pre Vás pripravili pre lepšiu predstavu možné využitie daného pozemku.

Kancelária Dom Reality s.r.o. Vám zabezpečí bezstarostné vybavenie celého obchodu. V cene nehnuteľnosti je zahrnuté vyhotovenie kúpno - predajných zmlúv a potrebný právny servis spojený s ponukou nehnuteľnosti. Naša kancelária hradí poplatok za návrh na vklad kúpnych zmlúv do katastra nehnuteľností a poplatky za overovanie pravosti podpisov na matričnom úrade.

3D vizualizácie

Vizualizácia interiérov/exteriérov je spôsob, ktorým klientom môžeme ukázať budúcnosť a teda to, ako bude ich vysnívaný domov vyzerať po rekonštrukcii alebo výstavbe podľa ich predstáv.

Zaujala Vás táto ponuka? Zavolajte nám ihneď.

Mgr. Alena Klimáčková, Rsc.

Neváhajte ma kontaktovať.
Vždy som tu pre svojich klientov.

+421 902 477 029

Veľká Javorina

Veľká Javorina (969,8 m n. m.) je najvyšší vrch pohoria Biele Karpaty, nachádza sa v jeho juhozápadnejčasti.VeľkouJavorinou prebieha štátna hranica medzi Slovenskom a Českom. Dané územie výrazne podlieha ľudským zásahom. Na vrchole stojí vysielač Veľká Javorina, zdolín sem smeruje asfaltová komunikácia – rovnako z moravskej ako aj slovenskej strany.  

Veľká Javorina je aj vyhľadávaným lyžiarskym strediskom. Vleky sú postavené najmä naslovenskej strane. Na slovenskej strane stojí aj viacero súkromných chát rovnako ako aj najznámejšia a verejnosti prístupná – Holubyho chata

Veľká Javorina je od dávna považovaná za jeden zo symbolov svedčiacich o dobrých vzťahoch medzi Čechmi a Slovákmi o čom svedčí i kameň na vrchole Javoriny s nápisom: „Tu bratia vždy sa stretať budú.“ Každoročným letným podujatím sú na vrchole Javoriny Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov. Tieto slávnosti nadväzujú na tradície, ktoré zaviedli ešte naši predkovia – Štúrovci,ktorí sa tu stretávali s osvietencami z Moravy a Čiech.  

Bzince pod Javorinou

Obec Bzince  pod Javorinou  leží v malebnom kraji pod najvyšším vrchom Bielych Karpát - Javorinou (970 m n/m).

Pamiatky:

Pamätná izba Ľudmily Podjavorinskej - pamiatke známej spisovateľky kníh pre deti Ľudmile Riznerovej - Podjavorinskej je venovaná Pamätná izba v rodnom dome autorky v Bzinciach pod Javorinou. K najznámejším dielam “tety” Ľudmily patria rozprávky “Čim Čim”, ”Zajko -Bojko”, “Medový hrniec” a ďalšie. Okrem spomienok na život a dielo známej literátky, sa môže návštevník zoznámiť i s ľudovou kultúrou a tradíciami tejto rázovitej obce.

Evanjelický kostol a.v. z roku 1795

* Kostol sv. Michala archaniela z rokov 1332- 1337

* Pamätná tabuľa Rudolfa Macúcha z roku 1993

História:

Obec Bzince pod Javorinou je obec pomerne stará. Už v roku 1215 sa stala samostatnou obcou. Tento kraj bol síce osídlený už pred rokom 1215, ale toto osídlenie nemalo ešte charakter samostatnej obce. Šlo o sídliská, ktoré svoje správne centrum mali v Novom Meste nad Váhom, nazývanom Regia Villa alebo Nova Villa. V Novom Meste bol aj jediný kostol pre celý tento kraj. 

V 12. storočí začali Bzince natoľko rásť, že sa vytvárala pôda pre zriadenie samostatnej obce, ktorá by bola nezávislá od Nového Mesta. A tu rozhodujúcim bodom bolo postavenie vlastného rímskokatolíckeho kostola v roku 1215, ktorý bol zasvätený sv. Michalovi Archanjelovi. 

K občianskemu a cirkevnému osamostatneniu Bziniec ako svojbytnej obce prispela najmä skutočnosť, že v obci sa usídlil mníšsky rytiersky rád templárov. A práve oni postavili gotický kostol, ktorý bol konsekrovaný až v roku 1776. 

V obci Bzince pod Javorinou sa nachádza široká občianska vybavenosť ako napríklad: základná škola, materská škola, pošta, obecný úrad, zdravotné stredisko,knižnica, nákupné stredisko, reštaurácia, kaviereň, kaderníctvo,...Cetuna

Dedinka Cetuna leží severozápadne od Nového Mesta nad Váhom v údolí potoka Vrzávka, ktorý pramení v masíve Veľkej Javoriny najvyššieho vrchu Bielych Karpát. Je to prírodná pamiatka v správe štátnej ochrany prírody Biele Karpaty. 

Pamiatky:

- miestna zvonica 

- pamätník SNP

Nájdete tu tiež vyhľadávanú reštauráciu Country & Western Saloon Cetuna.

Tip na výlet:

https://www.kamnavylet.sk/sk/atrakcie/bzince-pod-javorinou

- lyžiarske stredisko Veľká Javorina

- MiniFARMA