Na predaj rozľahlý stavebný pozemok v Starej Turej, časť Trávniky

92 870€
Celková rozloha
6990 m2
Druh pozemku
Stavebný
Elektrina
hneď vedľa pozemku
Voda
potrebné vybudovať studňu
Kanalizácia
v obci nie je
Plyn
v obci nie je
Výhľad
áno nádherný
Mám záujem

Na predaj rozľahlý stavebný pozemok v Starej Turej, časť Trávniky

92 870€

Ponúkame na predaj lukratívny stavebný pozemok o väčšej rozlohe 6.990 m2, ktorý  ponúka budúcemu majiteľovi maximálny kľud a nádherný výhľad na okolitú prírodu.  Orientovaný je na V/J. Nachádza sa na kopci pod horou v Starej Turej, časť Súš - Trávniky vo vyhľadávanej časti mesta Stará Turá. Pozemok je koncový s prístupovou asfaltovou komunikáciou celoročne udržiavanou - kúsok cesty priamo k pozemku bude potrebné dobudovať. Na pozemok je prístup aj z vrchnej časti obce aj od spodnej. Pred pozemkom je krásny panoramatický výhľad, za pozemkom stromový porast a polia. 

VÝHODY:

* max. súkromie a pritom cca 2 km od Starej Turej

* ROZLOHA  6990 m2

* Nie je potrebné riešiť zaradenie do UP - pozemok je celý stavebný dá sa  hneď stavať

* Budúci majiteľ môže pozemok rozdeliť na menšie pozemky s väčšou      výstavbou rodinných domov (napr.  na 4 pozemky o rozlohe 1.747,5 m2 a cene 23.217,5 EUR)

* Ak by sa teraz našli záujemcovia len o časť pozemku, vieme to zorganizovať a zabezpečiť po dohode s majiteľmi prerozdelenie na viacero pozemkov - všetko je o dohode

* Elektrina hneď vedľa pozemku

* V časti pozemku už existujúce stromy - zabezpečujú krásny výhľad z terasy, z domu, zo spálne - kto má ako rád :-) 

 Pozemok je rovinatý o rozlohe 6.990 m2. Vo fotogalérii prikladám ilustračné fotky ako je možné približne vnímať výhľad z pohodlia domova na okolitú prírodu. 

! V súčasnej dobe dosť dôležitá informácia - okrajom pozemku v spodnej časti prechádza vzduchom vedenie VN. Len v menšej časti pozemku, takže to nijako moc nenarúša hodnotu tohto nádherného pozemku. Dá sa využiť na parkovacie miesto alebo garáž. 

Podľa ÚPI mesta Stará Turá sa pozemok nachádza v území s regulačným vymedzením označenie ako blok B3 - blok bývania v rodinných domoch na kopaniciach. Táto nehnuteľnosť je určená predovšetkým pre skutočných milovníkov prírody, ktorí si vedia oceniť skutočnú krásu našej nádhernej prírody a hlavne milujú tieto nádherné panoramatické výhľady, ktorých je len veľmi málo. Taktiež milujú zvieratá - oproti pozemku sa pasú koníky :-)  V blízkom okolí sa nachádzajú len stromy - les a lúky. Najbližší sused, ak by sme predpokladali, že budúci majiteľ pozemku si postaví RD v strede bude vzdialený približne 100 m od nového domu :-) 

Pozemok je koncový a za ním je už krovie zo stromov a kríkov za ktorými sa nachádza pole. 

IS:  

* voda - potreba vybudovať studňu 

* plyn - NIE 

* elektrina - možnosť napojenia na stĺp hneď vedľa pozemku

* kanalizácia - NIE 

Je tu taktiež množstvo využitia danej polohy pozemku pre milovníkov turistiky, cykloturistiky, lyžovania, hubárčenia. V okolí mesta Stará Turá v rozsahu približne 10 km sa nachádza MiniFarma vhodné pre malé deti, krásne prostredie - určite odporúčame navštíviť, v obci Cetuna sa nachádza Country Saloon Cetuna s vynikajúcou kuchyňou, ďalej lyžiarske stredisko Veľká Javorina, kde je možné v zimnej sezóne sa lyžovať a počas celého roka si posedieť v zrekonštruovanej Holubyho chate. Keď sa dáte opačným smerom je vodná nádrž Dubník  vhodné pre priaznivcov rybolovu. Napojenie na diaľnicu smer BA / Žilina je približne 20 km od pozemku. 

Kancelária Dom Reality s.r.o. Vám zabezpečí bezstarostné vybavenie celého obchodu. V cene nehnuteľnosti je zahrnuté vyhotovenie kúpno - predajných zmlúv a potrebný právny servis spojený s ponukou nehnuteľnosti. Naša kancelária hradí poplatok za návrh na vklad kúpnych zmlúv do katastra nehnuteľností a poplatky za overovanie pravosti podpisov na matričnom úrade.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať

Mgr. Alena Klimáčková, Rsc.

Neváhajte ma kontaktovať.
Vždy som tu pre svojich klientov.

0902 477 029

Vodná nádrž Dubník

Vodná nádrž Dubník je vzdialená asi 2 km od mesta Stará Turá. Vodná nádrž je postavená v malebnom údolí na toku potoka Kostelník. V podstate ide o dve nádrže – Dubník I a Dubník II, resp. nový a starý Dubník. Starý Dubník je položený nižšie. Nádrž je špeciálna aj tým, že v jej strede obmýva brehy aj malého romantického ostrovčeka. 

Ideálne prostredie pri milovníkov prírody, hubárčenia, rybolovu, turistiky a plávania. Vhodné aj pre priaznivcov behu, v zime korčuľovania a pod.. 

Vodná nádrž je aj obľúbenou rybárskou lokalitou a pravidelne sa tu organizujú rybárske preteky. 

Aktuálne sa rekonštruuje pôvodný hotel SANUS - ktorý bol postavený v roku 1985 ( rozloha pozemku 10.340 m2). Investor pripravuje rekonštrukciu so zámerom vybudovať moderný kongresový hotel a školiace stredisko 21. storočia, s kvalitnou audio-vizuálnou technikou, väčším počtom kongresových sál a so službami porovnateľnými so špičkovými zahraničnými kongresovými hotelmi.

Veľká Javorina

Veľká Javorina (969,8 m n. m.) je najvyšší vrch pohoria Biele Karpaty, nachádza sa v jeho juhozápadnejčasti.VeľkouJavorinou prebieha štátna hranica medzi Slovenskom a Českom. Dané územie výrazne podlieha ľudským zásahom. Na vrchole stojí vysielač Veľká Javorina, zdolín sem smeruje asfaltová komunikácia – rovnako z moravskej ako aj slovenskej strany.  

Veľká Javorina je aj vyhľadávaným lyžiarskym strediskom. Vleky sú postavené najmä naslovenskej strane. Na slovenskej strane stojí aj viacero súkromných chát rovnako ako aj najznámejšia a verejnosti prístupná – Holubyho chata

Veľká Javorina je od dávna považovaná za jeden zo symbolov svedčiacich o dobrých vzťahoch medzi Čechmi a Slovákmi o čom svedčí i kameň na vrchole Javoriny s nápisom: „Tu bratia vždy sa stretať budú.“ Každoročným letným podujatím sú na vrchole Javoriny Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov. Tieto slávnosti nadväzujú na tradície, ktoré zaviedli ešte naši predkovia – Štúrovci,ktorí sa tu stretávali s osvietencami z Moravy a Čiech.  

Stará Turá

Stará Turá je vzdialená od Nového Mesta nad Váhom 12 km. 10 min cesty autom na diaľnicu smer Nové Mesto nad Váhom - BA alebo smer Žilina. Od mesta Myjava je vzdialená 12 km.  

Občianska vybavenosť mesta:  

Potraviny: TESCO, BILLA, COOP Jednota, ... 

Banky: SLSP a.s., VÚB, a.s.,  

Poliklinika, ZŠ, MŠ, SOŠ Stará Turá, Umelecká škola, Dom kultúry Javorina,  

Pre viac info: https://www.staratura.sk/firmy-a-sluzby/ 

Turistické zaujímavosti a kam ísť v okolí Starej Turej:

https://www.kamnavylet.sk/sk/atrakcie/stara-turaZákladné údaje o meste Stará Turá:Leží na slovensko - českom pohraničí, v podjavorinskej oblasti s charakteristickým kopaničiarskym osídlením. Na S mesto lemuje hrebeň Bielych Karpát s najvyšším vrchom Veľká Javorina (969,8 m n. m.), na J výbežky Malých Karpát.  Chotár je zalesnený prevažne listnatými lesmi, predovšetkým bukom. Podnebie má mierne. História, kultúra, školstvo Poddanská obec čachtického panstva sa výrazne rozvíjala od druhej polovice 15. stor. Prvá písomná zmienka o Starej Turej je z roku 1392.