Na predaj stavebný pozemok č.1 v Starej Turej, časť Trávniky

11 900€
Elektrina
pri pozemku
Určený
na výstavbu RD
Polosamota
áno
Okolie
lesy, lúky, polia
Rozloha
342 m2
Rovinatý
áno
Vhodný
na výstavbu chaty
Ideálne
k pozemku č.2
Mám záujem

Na predaj stavebný pozemok č.1 v Starej Turej, časť Trávniky

11 900€

Ponúkame na predaj "zastrčený" stavebný pozemok o rozlohe 342 m2, ktorý  ponúka budúcemu majiteľovi maximálny kľud . Priamo na pozemku je časť stromového porastu. Nachádza sa kúsok od hory v Starej Turej, časť Súš - Trávniky vo vyhľadávanej časti mesta Stará Turá. Pozemok je rovinatý s prístupovou asfaltovou komunikáciou celoročne udržiavanou - časť cesty priamo k pozemku bude potrebné dobudovať. Na pozemok je prístup aj z vrchnej časti obce aj od spodnej.  Šírka pozemku je 15 m a dĺžka 28 m.     

VÝHODY:     

* Max. súkromie a pritom cca 2 km od Starej Turej     

* V prípade záujmu možnosť dokúpiť susednú parcelu o rozlohe 528 m2

* Z lesíka nádherný panoramatický výhľad

* Pozemok je celý stavebný dá sa  hneď stavať     

* Elektrina - stĺp sa nachádza hneď vedľa pozemku     

* Na pozemku sa nachádzajú existujúce stromy - zabezpečujú krásny výhľad z domu alebo chaty, kto má ako rád :-)      

* Ideálne aj na prikúpenie k pozemku č.2 na získanie väčšej plochy 

Pre lepšiu predstavivosť vo fotogalérii prikladáme 3D vizualizáciu možnej výstavby chatky priamo na pozemku. Ak by ste mali záujem o podobný alebo iný druh chaty, menšieho rodinného domu, sauny a pod. - vieme Vám odporučiť stavebnú firmu, ktorá Vám premení Vašu túžbu na realitu :-)  Vo fotogalérii sú priložené ilustračné fotografie výhľadov z nehnuteľností pre lepšiu predstavu.

Podľa ÚPI mesta Stará Turá sa pozemok nachádza v území s regulačným vymedzením označenie ako blok B3 - blok bývania v rodinných domoch na kopaniciach. 

Táto nehnuteľnosť je určená predovšetkým pre milovníkov prírody, ktorí túžia počas víkendov tráviť čas mimo mesta - využiť možnosti, ktoré daná lokalita ponúka za účelom relaxu na vidieku, turistiky alebo pre tých, ktorí sa rozhodli žiť na dedine v rodinnom dome. Pozemok je menší - ideálny na rýchlu údržbu. V blízkom okolí sa nachádzajú len stromy - les a lúky. Pozemok je koncový a za ním je už krovie zo stromov a kríkov za ktorými sa nachádza pole.    

POZNÁMKA: cez pozemok prechádza vzduchom vedenie VN - je potrebné dodržať ochranné pásmo 10 m ( v prípade, ak budúci majiteľ bude potrebovať skrátiť ochranného pásma na 4 m - bude potrebné vedenie zabezpečiť špeciálnou ochranou). Ideálne využiť na záhradku, vybudovanie sadu alebo na chatku, menšieho RD pri dodržaní ochranného pásma. 

 IS:      

* voda - potreba vybudovať studňu      

* plyn - NIE      

* elektrina - možnosť napojenia na stĺp hneď vedľa pozemku     

* kanalizácia - NIE      

Je tu taktiež množstvo využitia danej polohy pozemku pre milovníkov turistiky, cykloturistiky, lyžovania, hubárčenia. V okolí mesta Stará Turá v rozsahu približne 10 km sa nachádza MiniFarma vhodné pre malé deti, krásne prostredie - určite odporúčame navštíviť, v meste Stará Turá ( vzdialené cca 2 km od pozemku) je kompletná občianska vybavenosť - cukrárne, bary, reštaurácie, TESCO, BILLA, ZŠ, MŠ, poliklinika, kostoly, pošta, kultúrny dom, kino, mäsiarstvo, banky, vlaková autobusová stanica........v obci Cetuna sa nachádza Country Saloon Cetuna s vynikajúcou kuchyňou, ďalej lyžiarske stredisko Veľká Javorina, kde je možné v zimnej sezóne sa lyžovať a počas celého roka si posedieť v zrekonštruovanej Holubyho chate. Keď sa dáte opačným smerom je vodná nádrž Dubník  vhodné pre priaznivcov rybolovu. Napojenie na diaľnicu smer BA / Žilina je približne 20 km od pozemku.      

Kancelária Dom Reality 369 s.r.o. Vám zabezpečí bezstarostné vybavenie celého obchodu. V cene nehnuteľnosti je zahrnuté vyhotovenie kúpno - predajných zmlúv a potrebný právny servis spojený s ponukou nehnuteľnosti. Naša kancelária hradí poplatok za návrh na vklad kúpnych zmlúv do katastra nehnuteľností a poplatky za overovanie pravosti podpisov na matričnom úrade.

3D vizualizácie

Vizualizácia interiérov/exteriérov je spôsob, ktorým klientom môžeme ukázať budúcnosť a teda to, ako bude ich vysnívaný domov vyzerať po rekonštrukcii alebo výstavbe podľa ich predstáv.

Zaujala Vás táto ponuka? Zavolajte nám ihneď.

Mgr. Alena Klimáčková, Rsc.

Neváhajte ma kontaktovať.
Vždy som tu pre svojich klientov.

+421 902 477 029

Vodná nádrž Dubník

Vodná nádrž Dubník je vzdialená asi 2 km od mesta Stará Turá. Vodná nádrž je postavená v malebnom údolí na toku potoka Kostelník. V podstate ide o dve nádrže – Dubník I a Dubník II, resp. nový a starý Dubník. Starý Dubník je položený nižšie. Nádrž je špeciálna aj tým, že v jej strede obmýva brehy aj malého romantického ostrovčeka. 

Ideálne prostredie pri milovníkov prírody, hubárčenia, rybolovu, turistiky a plávania. Vhodné aj pre priaznivcov behu, v zime korčuľovania a pod.. 

Vodná nádrž je aj obľúbenou rybárskou lokalitou a pravidelne sa tu organizujú rybárske preteky. 

Aktuálne sa rekonštruuje pôvodný hotel SANUS - ktorý bol postavený v roku 1985 ( rozloha pozemku 10.340 m2). Investor pripravuje rekonštrukciu so zámerom vybudovať moderný kongresový hotel a školiace stredisko 21. storočia, s kvalitnou audio-vizuálnou technikou, väčším počtom kongresových sál a so službami porovnateľnými so špičkovými zahraničnými kongresovými hotelmi.

Veľká Javorina

Veľká Javorina (969,8 m n. m.) je najvyšší vrch pohoria Biele Karpaty, nachádza sa v jeho juhozápadnejčasti.VeľkouJavorinou prebieha štátna hranica medzi Slovenskom a Českom. Dané územie výrazne podlieha ľudským zásahom. Na vrchole stojí vysielač Veľká Javorina, zdolín sem smeruje asfaltová komunikácia – rovnako z moravskej ako aj slovenskej strany.  

Veľká Javorina je aj vyhľadávaným lyžiarskym strediskom. Vleky sú postavené najmä naslovenskej strane. Na slovenskej strane stojí aj viacero súkromných chát rovnako ako aj najznámejšia a verejnosti prístupná – Holubyho chata

Veľká Javorina je od dávna považovaná za jeden zo symbolov svedčiacich o dobrých vzťahoch medzi Čechmi a Slovákmi o čom svedčí i kameň na vrchole Javoriny s nápisom: „Tu bratia vždy sa stretať budú.“ Každoročným letným podujatím sú na vrchole Javoriny Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov. Tieto slávnosti nadväzujú na tradície, ktoré zaviedli ešte naši predkovia – Štúrovci,ktorí sa tu stretávali s osvietencami z Moravy a Čiech.  

Stará Turá

Stará Turá je vzdialená od Nového Mesta nad Váhom 12 km. 10 min cesty autom na diaľnicu smer Nové Mesto nad Váhom - BA alebo smer Žilina. Od mesta Myjava je vzdialená 12 km.  

Občianska vybavenosť mesta:  

Potraviny: TESCO, BILLA, COOP Jednota, ... 

Banky: SLSP a.s., VÚB, a.s.,  

Poliklinika, ZŠ, MŠ, SOŠ Stará Turá, Umelecká škola, Dom kultúry Javorina,  

Pre viac info: https://www.staratura.sk/firmy-a-sluzby/ 

Turistické zaujímavosti a kam ísť v okolí Starej Turej:

https://www.kamnavylet.sk/sk/atrakcie/stara-turaZákladné údaje o meste Stará Turá:Leží na slovensko - českom pohraničí, v podjavorinskej oblasti s charakteristickým kopaničiarskym osídlením. Na S mesto lemuje hrebeň Bielych Karpát s najvyšším vrchom Veľká Javorina (969,8 m n. m.), na J výbežky Malých Karpát.  Chotár je zalesnený prevažne listnatými lesmi, predovšetkým bukom. Podnebie má mierne. História, kultúra, školstvo Poddanská obec čachtického panstva sa výrazne rozvíjala od druhej polovice 15. stor. Prvá písomná zmienka o Starej Turej je z roku 1392.