Na predaj stavebný pozemok 2.500 m2 so studňou v Starej Turej

29 990€
Rozloha
2500
Výhľad
panoramatický
Polosamota
áno
Voda
vybudovaná studňa
Elektrina
možnosť napojenia
Plyn
nie
Kanalizácia
nie
Oplotený
áno
Mám záujem

Na predaj stavebný pozemok 2.500 m2 so studňou v Starej Turej

29 990€

Ponúkame na predaj zaujímavý stavebný pozemok o rozlohe 2.500 m2, ktorý  ponúka budúcemu majiteľovi maximálny kľud a nádherný výhľad na okolitú prírodu. Zaujímavosťou je, že na pozemku sa nachádza veľa krásnych majestátnych stromov ( pozemok nebol niekoľko rokov využívaný - vyžaduje výrub a vyčistenie - vhodné pre ľudí, ktorí chcú mať na pozemku už veľké porasty, nemusia desiatky rokov čakať). Prednosťou je, že na pozemku je už vybudovaná studňa - oficiálne zakreslená a je vyňatých 100 m2 pod budúcu stavbu. Takže veľa času a investícii bude ušetrených :-)  

 Orientovaný je na V/J. Nachádza sa na kopci priamo pod horou v Starej Turej, časť Súš - Trávniky vo vyhľadávanej časti mesta Stará Turá. Pozemok je koncový s prístupovou asfaltovou komunikáciou celoročne udržiavanou - kúsok cesty priamo k pozemku približne 200 m je spevnených v zimnom období sa neodhŕňa. Pred pozemkom je krásny panoramatický výhľad, za pozemkom priamo les s borovicami, smrekmi, dubmi, bukmi, hubami........  

VÝHODY: 

* max. súkromie a pritom cca 2 km od Starej Turej 

* ROZLOHA  2.500 m2 

* Nie je potrebné riešiť zaradenie do UP - pozemok je stavebný dá sa  hneď po vybavení stavebného povolenia stavať 

* vybudovaná studňa ( zakreslená)

* vyňatých 100 m2 - zastavané plochy a nádvoria, pripravené pod stavbu 

* Elektrina cca 200 m od pozemku 

* Oplotený

* V časti pozemku už existujúce stromy - zabezpečujú krásny výhľad z budúcej terasy, z domu, zo spálne - kto má ako rád :-)  

Vo fotogalérii prikladám ilustračné fotky ako je možné približne vnímať výhľad z pohodlia domova na okolitú prírodu. 

Táto nehnuteľnosť je určená predovšetkým pre skutočných milovníkov prírody, ktorí si vedia oceniť skutočnú krásu našej nádhernej prírody a hlavne milujú tieto nádherné panoramatické výhľady, ktorých je len veľmi málo. 

 IS:  

* voda - vybudovaná studňa 

* plyn - NIE 

* elektrina - možnosť napojenia na stĺp vzdialený približne 200m

* kanalizácia - NIE 

Je tu taktiež množstvo využitia danej polohy pozemku pre milovníkov turistiky, cykloturistiky, lyžovania, hubárčenia. V okolí mesta Stará Turá v rozsahu približne 10 km sa nachádza MiniFarma vhodné pre malé deti, krásne prostredie - určite odporúčame navštíviť, v obci Cetuna sa nachádza Country Saloon Cetuna s vynikajúcou kuchyňou, ďalej lyžiarske stredisko Veľká Javorina, kde je možné v zimnej sezóne sa lyžovať a počas celého roka si posedieť v zrekonštruovanej Holubyho chate. Keď sa dáte opačným smerom je vodná nádrž Dubník  vhodné pre priaznivcov rybolovu. Napojenie na diaľnicu smer BA / Žilina je približne 20 km od pozemku. 

Kancelária Dom Reality s.r.o. Vám zabezpečí bezstarostné vybavenie celého obchodu. V cene nehnuteľnosti je zahrnuté vyhotovenie kúpno - predajných zmlúv a potrebný právny servis spojený s ponukou nehnuteľnosti. Naša kancelária hradí poplatok za návrh na vklad kúpnych zmlúv do katastra nehnuteľností a poplatky za overovanie pravosti podpisov na matričnom úrade.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať

Mgr. Alena Klimáčková, Rsc.

Neváhajte ma kontaktovať.
Vždy som tu pre svojich klientov.

0902 477 029

Vodná nádrž Dubník

Vodná nádrž Dubník je vzdialená asi 2 km od mesta Stará Turá. Vodná nádrž je postavená v malebnom údolí na toku potoka Kostelník. V podstate ide o dve nádrže – Dubník I a Dubník II, resp. nový a starý Dubník. Starý Dubník je položený nižšie. Nádrž je špeciálna aj tým, že v jej strede obmýva brehy aj malého romantického ostrovčeka. 

Ideálne prostredie pri milovníkov prírody, hubárčenia, rybolovu, turistiky a plávania. Vhodné aj pre priaznivcov behu, v zime korčuľovania a pod.. 

Vodná nádrž je aj obľúbenou rybárskou lokalitou a pravidelne sa tu organizujú rybárske preteky. 

Aktuálne sa rekonštruuje pôvodný hotel SANUS - ktorý bol postavený v roku 1985 ( rozloha pozemku 10.340 m2). Investor pripravuje rekonštrukciu so zámerom vybudovať moderný kongresový hotel a školiace stredisko 21. storočia, s kvalitnou audio-vizuálnou technikou, väčším počtom kongresových sál a so službami porovnateľnými so špičkovými zahraničnými kongresovými hotelmi.

Veľká Javorina

Veľká Javorina (969,8 m n. m.) je najvyšší vrch pohoria Biele Karpaty, nachádza sa v jeho juhozápadnejčasti.VeľkouJavorinou prebieha štátna hranica medzi Slovenskom a Českom. Dané územie výrazne podlieha ľudským zásahom. Na vrchole stojí vysielač Veľká Javorina, zdolín sem smeruje asfaltová komunikácia – rovnako z moravskej ako aj slovenskej strany.  

Veľká Javorina je aj vyhľadávaným lyžiarskym strediskom. Vleky sú postavené najmä naslovenskej strane. Na slovenskej strane stojí aj viacero súkromných chát rovnako ako aj najznámejšia a verejnosti prístupná – Holubyho chata

Veľká Javorina je od dávna považovaná za jeden zo symbolov svedčiacich o dobrých vzťahoch medzi Čechmi a Slovákmi o čom svedčí i kameň na vrchole Javoriny s nápisom: „Tu bratia vždy sa stretať budú.“ Každoročným letným podujatím sú na vrchole Javoriny Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov. Tieto slávnosti nadväzujú na tradície, ktoré zaviedli ešte naši predkovia – Štúrovci,ktorí sa tu stretávali s osvietencami z Moravy a Čiech.  

Stará Turá

Stará Turá je vzdialená od Nového Mesta nad Váhom 12 km. 10 min cesty autom na diaľnicu smer Nové Mesto nad Váhom - BA alebo smer Žilina. Od mesta Myjava je vzdialená 12 km.  

Občianska vybavenosť mesta:  

Potraviny: TESCO, BILLA, COOP Jednota, ... 

Banky: SLSP a.s., VÚB, a.s.,  

Poliklinika, ZŠ, MŠ, SOŠ Stará Turá, Umelecká škola, Dom kultúry Javorina,  

Pre viac info: https://www.staratura.sk/firmy-a-sluzby/ 

Turistické zaujímavosti a kam ísť v okolí Starej Turej:

https://www.kamnavylet.sk/sk/atrakcie/stara-turaZákladné údaje o meste Stará Turá:Leží na slovensko - českom pohraničí, v podjavorinskej oblasti s charakteristickým kopaničiarskym osídlením. Na S mesto lemuje hrebeň Bielych Karpát s najvyšším vrchom Veľká Javorina (969,8 m n. m.), na J výbežky Malých Karpát.  Chotár je zalesnený prevažne listnatými lesmi, predovšetkým bukom. Podnebie má mierne. História, kultúra, školstvo Poddanská obec čachtického panstva sa výrazne rozvíjala od druhej polovice 15. stor. Prvá písomná zmienka o Starej Turej je z roku 1392.