Na predaj útulný dom so záhradkou v Kostolnom

38 000€
Pozemok celkom
564 m2
Počet miestností
2 + kuchyňa
Garáž
áno
Hospodárska budova
áno
Ovocné stromy
áno
Oplotenie
áno
Stav
pôvodný
Plyn
áno
Voda obecná
áno
Studňa
áno
Elektrina
áno
Kanalizácia
nie
WC
suché
Kúpelňa
áno
Mám záujem

Na predaj útulný dom so záhradkou v Kostolnom

38 000€

DOM Reality s.r.o. ponúka na predaj zachovalý vidiecky dom ideálny na chalupárčenie alebo aj trvalé bývanie. Nachádza sa v obci Kostolné, okres Myjava. Nehnuteľnosť je v pôvodnom a udržiavanom stave.

Výhoda chalúpky: V cene nehnuteľnosti je i  skoro všetok hnuteľný majetok. Nehnuteľnosť zabezpečuje súkromie a kľud. Pred domom je väčšia záhradka možnosť využiť na vybudovanie bazénu prípadne príjemného posedenia alebo na výsadbu zeleniny :-)  Nehnuteľnosť vhodná aj pre chovateľov - k domu prináleží i maštaľ ( hospodárska budova) v ktorej sa pôvodne chovali kozy. 

Okolie zabezpečuje nespočetné možnosti turistiky, hubárčenia, kúsok vodná nádrž Dubník, lyžiarske stredisko Veľká Javorina, mesto Stará Turá s kompletnou občianskou vybavenosťou.... 

Nehnuteľnosť je v pôvodnom stave, ale udržiavaná. V prípade využívania na chalupárčenie nie je potrebná skoro žiadna rekonštrukcia. Skladá z 2 obytných miestností, kuchyne, chodbičky, verandy, kúpeľne a pivnice. Podlahy sú drevená dlážkovica, v chodbe, na verande a kúpeľni sú betónové podlahy. Okná pôvodné drevné. Strecha aktuálne nezateká, ale vyžaduje časom rekonštrukciu. Vo dvore je hospodárska budova v dobrom stave a suché WC. K nehnuteľnosti prináleží i drevená zachovalá garáž s betónovou podlahou.  Pozemok je celkom 564 m2 ( približne 25 x 24 m). V záhrade sa nachádzajú staré odrody jabloní a slivka. Nehnuteľnosť je spojená jednou stranou so susednou nehnuteľnosťou ktorá nemá do dvora žiadne okná, takže nijako neruší pohodu a súkromie. Nehnuteľnosť ocenia najmä Tí, ktorí majú malé deti a chcú využiť napríklad prázdninový čas na kopaniciach " s opekačkou, grilovačkou " a všetkou tou atmosférou, ktorú vedia vyčarovať jedine kopanice a nehnuteľnosti, ktoré ešte " dýchajú" spomienkou dávnejších čias :-) 

Dá sa ale krásne zrekonštruovať a vybudovať si v nej domov podľa vlastných predstáv. 

Inžinierske siete:  

* elektrina pôvodná, funkčná 

* voda obecná + studňa

* kanalizácia - nie je 

* plyn - áno  

* kúrenie - plynom gamatkami

Materiál: nepálená tehla zväčša, z časti pálená  

Kancelária Dom Reality s.r.o. Vám zabezpečí bezstarostné vybavenie celého obchodu. V cene nehnuteľnosti je zahrnuté vyhotovenie kúpno - predajných zmlúv a potrebný právny servis spojený s ponukou nehnuteľnosti, v prípade potreby pre kupujúceho vybavíme financovanie hypotekárneho úveru na kúpu uvedenej ponuky. Naša kancelária hradí poplatok za návrh na vklad kúpnych zmlúv do katastra nehnuteľností a poplatok spojený s overovaním pravosti podpisov na kúpnych zmluvách.

Zaujala Vás táto ponuka? Zavolajte nám ihneď.

Mgr. Alena Klimáčková, Rsc.

Neváhajte ma kontaktovať.
Vždy som tu pre svojich klientov.

+421 902 447 029

Vodná nádrž Dubník

Vodná nádrž Dubník je vzdialená asi 2 km od mesta Stará Turá. Vodná nádrž je postavená v malebnom údolí na toku potoka Kostelník. V podstate ide o dve nádrže – Dubník I a Dubník II, resp. nový a starý Dubník. Starý Dubník je položený nižšie. Nádrž je špeciálna aj tým, že v jej strede obmýva brehy aj malého romantického ostrovčeka. 

Ideálne prostredie pri milovníkov prírody, hubárčenia, rybolovu, turistiky a plávania. Vhodné aj pre priaznivcov behu, v zime korčuľovania a pod.. 

Vodná nádrž je aj obľúbenou rybárskou lokalitou a pravidelne sa tu organizujú rybárske preteky. 

Aktuálne sa rekonštruuje pôvodný hotel SANUS - ktorý bol postavený v roku 1985 ( rozloha pozemku 10.340 m2). Investor pripravuje rekonštrukciu so zámerom vybudovať moderný kongresový hotel a školiace stredisko 21. storočia, s kvalitnou audio-vizuálnou technikou, väčším počtom kongresových sál a so službami porovnateľnými so špičkovými zahraničnými kongresovými hotelmi.

Stará Turá

Stará Turá je vzdialená od Nového Mesta nad Váhom 12 km. 10 min cesty autom na diaľnicu smer Nové Mesto nad Váhom - BA alebo smer Žilina. Od mesta Myjava je vzdialená 12 km.  

Občianska vybavenosť mesta:  

Potraviny: TESCO, BILLA, COOP Jednota, ... 

Banky: SLSP a.s., VÚB, a.s.,  

Poliklinika, ZŠ, MŠ, SOŠ Stará Turá, Umelecká škola, Dom kultúry Javorina,  

Pre viac info: https://www.staratura.sk/firmy-a-sluzby/ 

Turistické zaujímavosti a kam ísť v okolí Starej Turej:

https://www.kamnavylet.sk/sk/atrakcie/stara-turaZákladné údaje o meste Stará Turá:Leží na slovensko - českom pohraničí, v podjavorinskej oblasti s charakteristickým kopaničiarskym osídlením. Na S mesto lemuje hrebeň Bielych Karpát s najvyšším vrchom Veľká Javorina (969,8 m n. m.), na J výbežky Malých Karpát.  Chotár je zalesnený prevažne listnatými lesmi, predovšetkým bukom. Podnebie má mierne. História, kultúra, školstvo Poddanská obec čachtického panstva sa výrazne rozvíjala od druhej polovice 15. stor. Prvá písomná zmienka o Starej Turej je z roku 1392. 

Veľká Javorina

Veľká Javorina (969,8 m n. m.) je najvyšší vrch pohoria Biele Karpaty, nachádza sa v jeho juhozápadnejčasti.VeľkouJavorinou prebieha štátna hranica medzi Slovenskom a Českom. Dané územie výrazne podlieha ľudským zásahom. Na vrchole stojí vysielač Veľká Javorina, zdolín sem smeruje asfaltová komunikácia – rovnako z moravskej ako aj slovenskej strany.  

Veľká Javorina je aj vyhľadávaným lyžiarskym strediskom. Vleky sú postavené najmä naslovenskej strane. Na slovenskej strane stojí aj viacero súkromných chát rovnako ako aj najznámejšia a verejnosti prístupná – Holubyho chata

Veľká Javorina je od dávna považovaná za jeden zo symbolov svedčiacich o dobrých vzťahoch medzi Čechmi a Slovákmi o čom svedčí i kameň na vrchole Javoriny s nápisom: „Tu bratia vždy sa stretať budú.“ Každoročným letným podujatím sú na vrchole Javoriny Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov. Tieto slávnosti nadväzujú na tradície, ktoré zaviedli ešte naši predkovia – Štúrovci,ktorí sa tu stretávali s osvietencami z Moravy a Čiech.