Na prenájom obchodné/ administratívne priestory v Starej Turej

1 300€
Ostatné platby
1300 EUR poplatok pre RK
Mám záujem

Na prenájom obchodné/ administratívne priestory v Starej Turej

1 300€

DOM Reality s.r.o. ponúka na prenájom obchodné alebo kancelárske priestory vo výbornej frekventovanej lokalite mesta Stará Turá, v blízkosti priemyselného parku. Priamo na autobusovej stanici. Okolo priestoru je veľký denný pohyb osôb - ideálne miesto na podnikanie.

Komerčný priestor je o úžitkovej rozlohe 166 m2. Ide o jednu veľkú otvorenú halu, ktorá má 3 samostatné vstupy. V hale sa nachádza kancelária, sklad, 2 x WC a 2 x umývadlo. Nehnuteľnosť je po kompletnej rekonštrukcii, ktorá prebehla v rokoch 2010-2011( nové plastové okná, nové rozvody elektriny, nové rozvody odpadu, nové podlahy, stropy, stierky, novovybudované sociálne zariadenia, nová fasáda a strecha) - aktuálne sa využíva ako obchod. K dispozícii bude od 1.10.2019. Po dohode s majiteľom v prípade záujmu je možné uvedený priestor predeliť priečkami a vzniknú 3 samostatné miestnosti. Buď kancelárie, predajne , prevádzky manikúry, pedikúry, kaderníctvo a iné. Prenajíma sa to ako celok uvedené uvádzame, že takáto možnosť tu je, ak je niekto podnikavý nakoľko priestor má 3 samostatné vstupy :-)

VÝHODY:

* výborná a frekventovaná lokalita

* 3 samostatné vchody

* energie okrem elektriny v cene nájmu

* BONUS - v cene nájmu parkovacie miesta priamo pred budovou

* NIE JE potrebné skladať depozit 

Prvotné náklady pre nového nájomcu:

* prvá platba 1300 EUR/ mesiac

* poplatok pre RK 1300 EUR

Kancelária Dom Reality s.r.o. Vám zabezpečí bezstarostné vybavenie celého obchodu. V cene nehnuteľnosti je zahrnuté vyhotovenie  zmlúv a potrebný právny servis spojený s ponukou nehnuteľnosti, poplatok spojený s overovaním pravosti podpisov na nájomných zmluvách a odovzdávací protokol.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať

Mgr. Alena Klimáčková, Rsc.

Neváhajte ma kontaktovať.
Vždy som tu pre svojich klientov.

0902 477 029

Priemyselný park - bývalá CHIRANA Stará Turá

Priemyselný areál vznikol v priestoroch bývalej Chirany po jej rozdelení na samostatné odvetvia výroby. Aktuálne sa tam nachádza viacero samostatných subjektov medicínskej výroby, plynárensky priemysle - plynomery, vodomery a iné moderné výrobné odbory. Ako napríklad CHIRANA Holding  pozostáva zo spoločností Chirana, a.s. a CHIRANA Medical, Chirana T. Injecta, a.s., Justur, spol. s. r. o., ale i zahraničných spoločností Leoni Slovakia, s. r. o., Sensus Slovensko, Honeywell ELSTER s.r.o., a iné. 

Miesto kde nezastal čas, kde sa posúvajú hranice nových možností, nových technológií a hlavne možností zamestnania :-) 


V skratke z histórie:

CIRANA Stará Turá - 10. februára 1935, sa začala v  Starej Turej výstavba továrne na výrobu súčiastok pre vodomery a plynomery, ktorá neskôr celkom zmenila charakter vtedajšieho mesta. V tom istom roku o 8 mesiacov neskôr, presne 20. novembra 1935, sa začalo s výrobou, ktorá bola prevzatá z bratislavského závodu (súčiastky vodomerov a plynomerov), v novej továrenskej hale s plochou 3 108 m2. V  nasledujúcom roku 1936 postavili ďalšiu výrobnú halu s  plochou 3 829 m2, kancelárske priestory, sklad, šatne a  dva byty. ( okrem výroby vodomerov, plynomerov a  výroby protilietadlovej a protitankovej munície - zbrojársky priemysle, sa v roku 1947 spustila zdravotnícka výroba  -  injekčnej techniky z likvidovaného závodu Injecta Kraslice v českom pohraničí. Sortiment sa postupne rozšíril do širokého spektra výrobkov ako sterilizačná, inhalačná a vyšetrovacia technika, chirurgické nástroje a iné výrobky zdravotníckej techniky. 

Po vodomeroch a núdzových výrobných programoch nastúpili iné, lukratívne odbory, ktoré znamenali rast dynamiky výroby, zamestnanosti a na základe toho i plnenie ambicióznych sociálnych programov, ktoré znamenali neskôr vo svojich dôsledkoch prerod kedysi zaostalej obce na nové, moderné mesto. Iniciátorom, organizátorom a neúnavným realizátorom týchto procesov bol spolu so svojimi spolupracovníkmi Ing. Miroslav Nerád, ktorý stál na čele podniku 33 rokov (1945-1978). Dosť dlhá doba na to, aby za sebou zanechal nezmazateľnú stopu.

Popri výrobe mechanických meracích prístrojoch ( vodomery, plynomery, tlakomery) a textilných vretenách sa prudkým tempom rozvíja predovšetkým odbor zdravotníckej techniky, k čomu okrem iného prispela aj hospodárska politika štátu, obmedzujúca dovozy z kapitalistických (nesocialistických) štátov. V rokoch 1949 – 1953 sa sortiment tohto odboru rozširoval o ďalšie skupiny, medzi ktoré patrili najmä elektrooptické prístroje na vyšetrovanie vnútorných orgánov (bronchoskopy, laryngoskopy, otoskopy, cystoskopy, torakoskopy, endoresektory, uretroskopy), vyšetrovacie prístroje elektrické (teplomery, fonendoskopy, haemometre, spiroanalyzátory, spiroergografy, metabolimetre) a zložité chirurgické nástroje (napr. na zošívanie žalúdka, pre torakotómiu). Boli to síce prístroje lekármi požadované, avšak z hľadiska podnikovej efektívnosti menej zaujímavé. Dostavili sa aj prvé medzinárodné úspechy. Zrodila sa veľká bronchoskopická súprava s možnosťou realizácie mikrochirurgických výkonov, ktorá bola v roku 1958 ocenená, tak isto klinický defibrilátor 10H24, na Svetovej výstave Expo 58 v Bruseli veľkou cenou (Grand Prix).Dobré meno podniku robil aj prístroj pre umelý krvný obeh Premacard („umelé srdce“), vyvinutý v roku 1960 v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied (akademik Šiška) a Lekárskou fakultou UK v Bratislave. Klinický defibrilátor použil prof. Christiaan Neethling Barnard pri prvej transplantácii srdca v Kapskom meste dňa 3. decembra 1967 Louisovi Washkanskému. V septembri 1969 prof. Barnard, pri návšteve ČSR prišiel do Starej Turej, aby poďakoval za dodanie defibrilátora, bez ktorého, ako povedal: „by operáciu nemohol uskutočniť“.

Ešte jedna zaujímavosť : Pri prvej transplantácii srdca v strednej Európe, ktorú uskutočnil 9. júla 1968 lekársky tím pod vedením akademika prof. MUDr. Karola Šišku a MUDr. Ladislava Kuželu na II. chirurgickej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave boli použité prístroje Chirany – defibrilátor a umelé srdce Premacard.

Niečo málo na priblíženie histórie bývalej Chirany a terajšieho priemyselného parku.

Zdroj: https://www.pnky.sk/historia/chirana-oslavila-osemdesiatku/

Stará Turá

Stará Turá je vzdialená od Nového Mesta nad Váhom 12 km. 10 min cesty autom na diaľnicu smer Nové Mesto nad Váhom - BA alebo smer Žilina. Od mesta Myjava je vzdialená 12 km.  

Občianska vybavenosť mesta:  

Potraviny: TESCO, BILLA, COOP Jednota, ... 

Banky: SLSP a.s., VÚB, a.s.,  

Poliklinika, ZŠ, MŠ, SOŠ Stará Turá, Umelecká škola, Dom kultúry Javorina,  

Pre viac info: https://www.staratura.sk/firmy-a-sluzby/ 

Turistické zaujímavosti a kam ísť v okolí Starej Turej:

https://www.kamnavylet.sk/sk/atrakcie/stara-turaZákladné údaje o meste Stará Turá:Leží na slovensko - českom pohraničí, v podjavorinskej oblasti s charakteristickým kopaničiarskym osídlením. Na S mesto lemuje hrebeň Bielych Karpát s najvyšším vrchom Veľká Javorina (969,8 m n. m.), na J výbežky Malých Karpát.  Chotár je zalesnený prevažne listnatými lesmi, predovšetkým bukom. Podnebie má mierne. História, kultúra, školstvo Poddanská obec čachtického panstva sa výrazne rozvíjala od druhej polovice 15. stor. Prvá písomná zmienka o Starej Turej je z roku 1392.