Ponúkame na predaj rodinný dom priamo v Starej Turej

83 000€
Stav
čiastočná rekonštrukcia
Počet obytných miestností
3
Počet kuchýň
2
WC
2 x
Kúpeľňa
2 x
Komora s oknom
2 x
Pivnica
áno
Garáž
áno
Kotolňa s dielňou
áno
Kúrenie
plynové
Elektrina 220/380V
rozvody pôvodné
Voda
mestská
Studňa
áno
Rozloha pozemku spolu
793 m2
Mám záujem

Ponúkame na predaj rodinný dom priamo v Starej Turej

83 000€

Predstavujeme Vám na predaj v centre Starej Turej rodinný dom zo 70 - tych rokov v zachovalom stave. Nehnuteľnosť sa nachádza vo vyhľadávanej lokalite mesta - vďaka súkromiu, perfektnej dostupnosti a celkovo polohe na Kozmonautovej ulici. K nehnuteľnosti prináleží garáž, za domom je možnosť vybudovať príjemné posedenie. Nachádza sa tam aj  letná kuchyňa ( s prívodom elektriny a plynu), hospodárske prístrešky a pekná záhrada- sad s ovocnými stromami (jablone, slivky, orech, čerešňa a maliny).

Dom je zväčša v pôvodnom stave, ale udržiavaný. Nehnuteľnosť je jednou stranou spojená so susednou nehnuteľnosťou - pôvodne išlo o tzv. dvojdom. Nijako to však nenarušuje prevádzku či súkromie ponúkanej nehnuteľnosti. Susedia sú milí starší pár.  Nehnuteľnosť je 2 poschodová.  V počte izieb spolu 3 + 2 x veľká kuchyňa ( na každom poschodí jedna), ďalej 2 x WC, 2 x kúpeľňa, 1 x garáž, 1 x dielnička, 1 x veľká pivnica, 2 x špajza a kotolňa. Za domom sa nachádza letná kuchyňa a hospodárske budovy - prístrešky.  Pozemok je o rozlohe celkom 655 m2. 

BONUS: 138 m2 za záhradou - možnosť užívať, vlastnia Železnice SR - pozemok je oplotený

 Výhody domu: 

Nehnuteľnosť je v cene 4 izbového bytu - kto túži po súkromí, záhradke, garáži určite nebude ľutovať :-)

Lukratívna lokácia domu umožňuje široké využite. 

Vhodné na bývanie a zároveň napr. v spodnej alebo vrchnej časti nehnuteľnosti zriadiť ďalšie samostatné bývanie bývanie, ktoré môže budúcemu majiteľovi zabezpečovať pasívny príjem z prenájmu :-) Záleží len na potrebe, predstave a túžbach nového majiteľa. 

Ponúkaná nehnuteľnosť je zväčša v pôvodnom stave, postupne boli menené napr. z prednej časti RD okná za nové plastové ( v r. 2017), poschodie bolo vybudované v 80 tych rokoch - vtedy boli menené aj strešné krovy. Vo vrchných izbách sú položené plávajúce podlahy. Nehnuteľnosť je vystavaná z pálenej tehly. Väčšinou všetko je v nehnuteľnosti pôvodné, ale udržiavané. Okná v zadnej časti nehnuteľnosti, dvere interiérové / exteriérové sú v pôvodnom stave. Podlahy sú betónové na ktorých je z časti položené PVC, plávajúce podlahy a dlažby. Omietky bude potrebné zrekonštruovať v spodnej časti nehnuteľnosti a to najmä v kúpeľni a špajzi.              V nehnuteľnosti sú vybudované a funkčné všetky IS:   

* elektrina pôvodné rozvody  

* kúrenie je ústredné plynové - radiátory ( kotol bol menený pred 15 timi rokmi),  

* kanalizácia mestská    

* voda mestská  + studňa

V prípade, ak nový majiteľ bude požadovať vypratanie nehnuteľnosti, tak to pôvodný majiteľ zabezpečí. 

Kancelária Dom Reality s.r.o. Vám zabezpečí bezstarostné vybavenie celého obchodu. V cene nehnuteľnosti je zahrnuté vyhotovenie kúpno - predajných zmlúv a potrebný právny servis spojený s ponukou nehnuteľnosti, v prípade potreby pre kupujúceho vybavíme financovanie hypotekárneho úveru na kúpu uvedenej ponuky. Naša kancelária hradí poplatok za návrh na vklad kúpnych zmlúv do katastra nehnuteľností. Vybavíme poistenie nehnuteľnosti.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať

Mgr. Alena Klimáčková, Rsc.

Neváhajte ma kontaktovať.
Vždy som tu pre svojich klientov.

0902 477 029

Vodná nádrž Dubník

Vodná nádrž Dubník je vzdialená asi 2 km od mesta Stará Turá. Vodná nádrž je postavená v malebnom údolí na toku potoka Kostelník. V podstate ide o dve nádrže – Dubník I a Dubník II, resp. nový a starý Dubník. Starý Dubník je položený nižšie. Nádrž je špeciálna aj tým, že v jej strede obmýva brehy aj malého romantického ostrovčeka. 

Ideálne prostredie pri milovníkov prírody, hubárčenia, rybolovu, turistiky a plávania. Vhodné aj pre priaznivcov behu, v zime korčuľovania a pod.. 

Vodná nádrž je aj obľúbenou rybárskou lokalitou a pravidelne sa tu organizujú rybárske preteky. 

Aktuálne sa rekonštruuje pôvodný hotel SANUS - ktorý bol postavený v roku 1985 ( rozloha pozemku 10.340 m2). Investor pripravuje rekonštrukciu so zámerom vybudovať moderný kongresový hotel a školiace stredisko 21. storočia, s kvalitnou audio-vizuálnou technikou, väčším počtom kongresových sál a so službami porovnateľnými so špičkovými zahraničnými kongresovými hotelmi.

Veľká Javorina

Veľká Javorina (969,8 m n. m.) je najvyšší vrch pohoria Biele Karpaty, nachádza sa v jeho juhozápadnejčasti.VeľkouJavorinou prebieha štátna hranica medzi Slovenskom a Českom. Dané územie výrazne podlieha ľudským zásahom. Na vrchole stojí vysielač Veľká Javorina, zdolín sem smeruje asfaltová komunikácia – rovnako z moravskej ako aj slovenskej strany.  

Veľká Javorina je aj vyhľadávaným lyžiarskym strediskom. Vleky sú postavené najmä naslovenskej strane. Na slovenskej strane stojí aj viacero súkromných chát rovnako ako aj najznámejšia a verejnosti prístupná – Holubyho chata

Veľká Javorina je od dávna považovaná za jeden zo symbolov svedčiacich o dobrých vzťahoch medzi Čechmi a Slovákmi o čom svedčí i kameň na vrchole Javoriny s nápisom: „Tu bratia vždy sa stretať budú.“ Každoročným letným podujatím sú na vrchole Javoriny Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov. Tieto slávnosti nadväzujú na tradície, ktoré zaviedli ešte naši predkovia – Štúrovci,ktorí sa tu stretávali s osvietencami z Moravy a Čiech.  

Stará Turá

Stará Turá je vzdialená od Nového Mesta nad Váhom 12 km. 10 min cesty autom na diaľnicu smer Nové Mesto nad Váhom - BA alebo smer Žilina. Od mesta Myjava je vzdialená 12 km.  

Občianska vybavenosť mesta:  

Potraviny: TESCO, BILLA, COOP Jednota, ... 

Banky: SLSP a.s., VÚB, a.s.,  

Poliklinika, ZŠ, MŠ, SOŠ Stará Turá, Umelecká škola, Dom kultúry Javorina,  

Pre viac info: https://www.staratura.sk/firmy-a-sluzby/ 

Turistické zaujímavosti a kam ísť v okolí Starej Turej:

https://www.kamnavylet.sk/sk/atrakcie/stara-turaZákladné údaje o meste Stará Turá:Leží na slovensko - českom pohraničí, v podjavorinskej oblasti s charakteristickým kopaničiarskym osídlením. Na S mesto lemuje hrebeň Bielych Karpát s najvyšším vrchom Veľká Javorina (969,8 m n. m.), na J výbežky Malých Karpát.  Chotár je zalesnený prevažne listnatými lesmi, predovšetkým bukom. Podnebie má mierne. História, kultúra, školstvo Poddanská obec čachtického panstva sa výrazne rozvíjala od druhej polovice 15. stor. Prvá písomná zmienka o Starej Turej je z roku 1392.