Na predaj historická usadlosť s obrovským pozemkom o rozlohe 24.433 m2 Hrušové

149 900€
Materiál
nepálená tehla + kameňa
Rozloha pozemku
24.433m2
Potok
z časti pozemku
Prístup
asfaltová komunikácia
Pozemok
rovinatý
Elektrina
áno-aktuálne odpojená
Plyn
možnosť napojiť sa
Vlastná studňa
áno
Mám záujem

Na predaj historická usadlosť s obrovským pozemkom o rozlohe 24.433 m2 Hrušové

149 900€

Realitná kancelária DOM Reality s.r.o. ponúka na predaj výnimočnú a svojím spôsobom ojedinelú nehnuteľnosť s veľmi veľkým pozemkom o rozlohe 24.433 m2. Na pozemku sa nachádza staručká sedliacka usadlosť z 18 - teho storočia. K domu pôvodne prináležali hospodárske budovy, ktoré sa však v súčasnosti nezachovali. Pôvodne nehnuteľnosť patrila sedliackej rodine, ktorá chovala domáce zvieratá a vo veľkom sa venovala pestovaniu. Nachádza sa v obci Bzince pod Javorinou, časť Hrušové kúsok od Starej Turej, obce Lubina a Nového Mesta nad Váhom. Prostredie v okolí nehnuteľnosti má veľmi príjemnú energiu vďaka veľkej rozlohe pozemku a majestátnych stromov, ktoré sa v záhrade nachádzajú. Rozloha a poloha nehnuteľnosti zabezpečujú pohodu a kľud.  Ideálne miesto nielen pre chovateľov, pestovateľov ale aj na vybudovanie napr. jógového centra alebo ubytovacieho zariadenia. Rozloha pozemku umožňuje vybudovať privátny park :-) Okrajom pozemku preteká potôčik. 

Výhody usadlosti:  

* v prvom rade rozloha pozemku 24.433 m2

* veľmi príjemná energia na pozemku

* rovinatý pozemok s prístupom z asfaltovej komunikácie

* v časti Hrušové ide o posledný dom, takže zabezpečuje maximálne súkromie bez susedov

* v prípade, ak sa nový majiteľ rozhodne k asanácii nehnuteľnosti, tak ako veľká výhoda je využite pôvodnej obytnej plochy a súpisného čísla 

* na pozemku je viac zastavaných plôch, kde pôvodne stáli hospodárske budovy

* z časti pozemku okrajom preteká potôčik

* prípojka elektriny ( aktuálne odpojená)

* v obci je plyn, možnosť napojenia

* na pozemku sa nachádzajú jablone, hrušky, slivky a orechy

Nehnuteľnosť je v úplne pôvodnom stave. Je do tvaru " L" s uzatvoreným dvorom a dvomi veľkými drevenými bránami. Z časti okolo domu je staré kováčske zábradlie, ktoré dodáva domu tú správnu nostalgiu :-) dá sa krásne zrenovovať. 

Technický stav nehnuteľnosti odporúčame dať prehodnotiť odborníkom v stavebnej oblasti ( statikovi). Zadná časť domu nie je v dobrej kondícii. 

Inžinierske siete:  

* elektrina je do domu dovedená, ale aktuálne odpojená

* vlastná studňa

* kanalizácia - trativod

* plyn - v obci je, možnosť napojenia

* kúrenie bolo zabezpečované kachľami na tuhé palivo

Materiál: 

* nepálená tehla + základy z kameňa 

Kancelária Dom Reality s.r.o. Vám zabezpečí bezstarostné vybavenie celého obchodu. V cene nehnuteľnosti je zahrnuté vyhotovenie kúpno - predajných zmlúv a potrebný právny servis spojený s ponukou nehnuteľnosti, v prípade potreby pre kupujúceho vybavíme financovanie hypotekárneho úveru na kúpu uvedenej ponuky. Naša kancelária hradí poplatok za návrh na vklad kúpnych zmlúv do katastra nehnuteľností a poplatok spojený s overovaním pravosti podpisov na kúpnych zmluvách.

3D vizualizácie

Vizualizácia interiérov/exteriérov je spôsob, ktorým klientom môžeme ukázať budúcnosť a teda to, ako bude ich vysnívaný domov vyzerať po rekonštrukcii alebo výstavbe podľa ich predstáv.

Zaujala Vás táto ponuka? Zavolajte nám ihneď.

Mgr. Alena Klimáčková, Rsc.

Neváhajte ma kontaktovať.
Vždy som tu pre svojich klientov.

+421 902 477 029

Bzince pod Javorinou

Obec Bzince  pod Javorinou  leží v malebnom kraji pod najvyšším vrchom Bielych Karpát - Javorinou (970 m n/m).

Pamiatky:

Pamätná izba Ľudmily Podjavorinskej - pamiatke známej spisovateľky kníh pre deti Ľudmile Riznerovej - Podjavorinskej je venovaná Pamätná izba v rodnom dome autorky v Bzinciach pod Javorinou. K najznámejším dielam “tety” Ľudmily patria rozprávky “Čim Čim”, ”Zajko -Bojko”, “Medový hrniec” a ďalšie. Okrem spomienok na život a dielo známej literátky, sa môže návštevník zoznámiť i s ľudovou kultúrou a tradíciami tejto rázovitej obce.

Evanjelický kostol a.v. z roku 1795

* Kostol sv. Michala archaniela z rokov 1332- 1337

* Pamätná tabuľa Rudolfa Macúcha z roku 1993

História:

Obec Bzince pod Javorinou je obec pomerne stará. Už v roku 1215 sa stala samostatnou obcou. Tento kraj bol síce osídlený už pred rokom 1215, ale toto osídlenie nemalo ešte charakter samostatnej obce. Šlo o sídliská, ktoré svoje správne centrum mali v Novom Meste nad Váhom, nazývanom Regia Villa alebo Nova Villa. V Novom Meste bol aj jediný kostol pre celý tento kraj. 

V 12. storočí začali Bzince natoľko rásť, že sa vytvárala pôda pre zriadenie samostatnej obce, ktorá by bola nezávislá od Nového Mesta. A tu rozhodujúcim bodom bolo postavenie vlastného rímskokatolíckeho kostola v roku 1215, ktorý bol zasvätený sv. Michalovi Archanjelovi. 

K občianskemu a cirkevnému osamostatneniu Bziniec ako svojbytnej obce prispela najmä skutočnosť, že v obci sa usídlil mníšsky rytiersky rád templárov. A práve oni postavili gotický kostol, ktorý bol konsekrovaný až v roku 1776. 

V obci Bzince pod Javorinou sa nachádza široká občianska vybavenosť ako napríklad: základná škola, materská škola, pošta, obecný úrad, zdravotné stredisko,knižnica, nákupné stredisko, reštaurácia, kaviereň, kaderníctvo,...