Na predaj pozemok v areáli Chirany Stará Turá

85 000€
Celková rozloha
809 m2
Výborná poloha
v areáli CHIRANA PREMA
Všetky
IS k dispozícii
Mám záujem

Na predaj pozemok v areáli Chirany Stará Turá

85 000€

Na predaj komerčný pozemok v priemyselnom areáli " CHIRANA Stará Turá" na ul. Nám. Dr. A. Schweitzera, kde majú sídlo aj úspešné firmy, ako napríklad CHIRANA Medical a.s. alebo CHIRANA T. Injecta a.s., ktoré okrem iných zdravotníckych pomôcok vyrábajú ochranné prístroje a pomôcky v boji s Covid 19 ( výroba pľúcnej ventilácie, ochranné rúška ). Vynikajúca poloha - dostupnosť priamo cez areál priemyselného parku, ale možnosť i samostatného prístupu od hlavnej cesty smer Nové Mesto nad Váhom / Myjava ( Dubník).

V prípade, ak sa nový majiteľ rozhodne pre prístup cez  priemyselný park ( táto verzia je jednoduchšia čo sa týka investícií do nového projektu), môže využívať rôzne benefity, ktoré táto priemyselná zóna ponúka. A to zabezpečenie ochrany objektu security službou, chránený vstup do objektu, bezproblémová možnosť pripojenia na všetky IS. 

Ak by sa budúci majiteľ rozhodol pre samostatný prístup od hlavnej komunikácie a tým sa úplne odčleniť od priemyselného areálu, bude potrebné rokovať so správcami sietí ( a iných dotknutých orgánov a pod.) a dohodnúť si možné napojenie a osamostatnenie sa už od existujúcich prípojok, prípadne prekládok. K dispozícii máme aj technické plány možného riešenia a taktiež vizualizáciu modernej firmy. Všetko k dispozícii na osobnej obhliadke. 

Celková rozloha pozemku je 809 m2. 

V cene pozemku je i objekt bývalej vrátnice firmy Chirana Stará Turá a staršia plechová garáž. Vo vrátnici je prípojka na kanalizáciu, vodu, elektrinu a plyn ( veľká výhoda).

Využitie pozemku na :

* internú kaviareň ( prípadne občerstvenie, kľudne s podávaním raňajok, obedov a večere)  s kongresovou časťou - v priemyselnom areáli niečo podobné uvíta snáď každý 

* výrobnú halu

* prevádzky stavebnej firmy

* obchod

* servis

* vhodný na vybudovanie skladových priestorov 

* sídlo firmy a pod. 

Výhody: 

* veľmi dobrá poloha pozemku - strategická časť s prístupom od hlavnej komunikácie

* smer Myjava alebo Nové Mesto nad Váhom

* v prípade kamiónov alebo väčších nákladných automobilov bezproblémový prístup ( čo sa týka aj výšky vozidla)

* kto sa rozhodne využívať prístup cez areál priemyselného parku sú k dispozícii všetky IS ( sú priamo na pozemku)

* aktuálne je pozemok oplotený

V časti vizualizácie Vám prikladáme na inšpiráciu možné využitie pozemku. 

Návrhy nehnuteľností sú osadené priamo v predmetnom pozemku. 


Podrobnejšie informácie radi poskytneme na osobnej obhliadke. 

Kancelária Dom Reality s.r.o. Vám zabezpečí bezstarostné vybavenie celého obchodu. V cene nehnuteľnosti je zahrnuté vyhotovenie kúpno - predajných zmlúv a potrebný právny servis spojený s ponukou nehnuteľnosti, v prípade potreby pre kupujúceho vybavíme financovanie hypotekárneho úveru na kúpu uvedenej ponuky. Naša kancelária hradí poplatok za návrh na vklad kúpnych zmlúv do katastra nehnuteľností a poplatok spojený s overovaním pravosti podpisov na kúpnych zmluvách.

3D vizualizácie

Vizualizácia interiérov/exteriérov je spôsob, ktorým klientom môžeme ukázať budúcnosť a teda to, ako bude ich vysnívaný domov vyzerať po rekonštrukcii alebo výstavbe podľa ich predstáv.

Zaujala Vás táto ponuka? Zavolajte nám ihneď.

Mgr. Alena Klimáčková, Rsc.

Neváhajte ma kontaktovať.
Vždy som tu pre svojich klientov.

+421 902 477 029

Vodná nádrž Dubník

Vodná nádrž Dubník je vzdialená asi 2 km od mesta Stará Turá. Vodná nádrž je postavená v malebnom údolí na toku potoka Kostelník. V podstate ide o dve nádrže – Dubník I a Dubník II, resp. nový a starý Dubník. Starý Dubník je položený nižšie. Nádrž je špeciálna aj tým, že v jej strede obmýva brehy aj malého romantického ostrovčeka. 

Ideálne prostredie pri milovníkov prírody, hubárčenia, rybolovu, turistiky a plávania. Vhodné aj pre priaznivcov behu, v zime korčuľovania a pod.. 

Vodná nádrž je aj obľúbenou rybárskou lokalitou a pravidelne sa tu organizujú rybárske preteky. 

Aktuálne sa rekonštruuje pôvodný hotel SANUS - ktorý bol postavený v roku 1985 ( rozloha pozemku 10.340 m2). Investor pripravuje rekonštrukciu so zámerom vybudovať moderný kongresový hotel a školiace stredisko 21. storočia, s kvalitnou audio-vizuálnou technikou, väčším počtom kongresových sál a so službami porovnateľnými so špičkovými zahraničnými kongresovými hotelmi.

Priemyselný park - bývalá CHIRANA Stará Turá

Priemyselný areál vznikol v priestoroch bývalej Chirany po jej rozdelení na samostatné odvetvia výroby. Aktuálne sa tam nachádza viacero samostatných subjektov medicínskej výroby, plynárensky priemysle - plynomery, vodomery a iné moderné výrobné odbory. Ako napríklad CHIRANA Holding  pozostáva zo spoločností Chirana, a.s. a CHIRANA Medical, Chirana T. Injecta, a.s., Justur, spol. s. r. o., ale i zahraničných spoločností Leoni Slovakia, s. r. o., Sensus Slovensko, Honeywell ELSTER s.r.o., a iné. 

Miesto kde nezastal čas, kde sa posúvajú hranice nových možností, nových technológií a hlavne možností zamestnania :-) 


V skratke z histórie:

CIRANA Stará Turá - 10. februára 1935, sa začala v  Starej Turej výstavba továrne na výrobu súčiastok pre vodomery a plynomery, ktorá neskôr celkom zmenila charakter vtedajšieho mesta. V tom istom roku o 8 mesiacov neskôr, presne 20. novembra 1935, sa začalo s výrobou, ktorá bola prevzatá z bratislavského závodu (súčiastky vodomerov a plynomerov), v novej továrenskej hale s plochou 3 108 m2. V  nasledujúcom roku 1936 postavili ďalšiu výrobnú halu s  plochou 3 829 m2, kancelárske priestory, sklad, šatne a  dva byty. ( okrem výroby vodomerov, plynomerov a  výroby protilietadlovej a protitankovej munície - zbrojársky priemysle, sa v roku 1947 spustila zdravotnícka výroba  -  injekčnej techniky z likvidovaného závodu Injecta Kraslice v českom pohraničí. Sortiment sa postupne rozšíril do širokého spektra výrobkov ako sterilizačná, inhalačná a vyšetrovacia technika, chirurgické nástroje a iné výrobky zdravotníckej techniky. 

Po vodomeroch a núdzových výrobných programoch nastúpili iné, lukratívne odbory, ktoré znamenali rast dynamiky výroby, zamestnanosti a na základe toho i plnenie ambicióznych sociálnych programov, ktoré znamenali neskôr vo svojich dôsledkoch prerod kedysi zaostalej obce na nové, moderné mesto. Iniciátorom, organizátorom a neúnavným realizátorom týchto procesov bol spolu so svojimi spolupracovníkmi Ing. Miroslav Nerád, ktorý stál na čele podniku 33 rokov (1945-1978). Dosť dlhá doba na to, aby za sebou zanechal nezmazateľnú stopu.

Popri výrobe mechanických meracích prístrojoch ( vodomery, plynomery, tlakomery) a textilných vretenách sa prudkým tempom rozvíja predovšetkým odbor zdravotníckej techniky, k čomu okrem iného prispela aj hospodárska politika štátu, obmedzujúca dovozy z kapitalistických (nesocialistických) štátov. V rokoch 1949 – 1953 sa sortiment tohto odboru rozširoval o ďalšie skupiny, medzi ktoré patrili najmä elektrooptické prístroje na vyšetrovanie vnútorných orgánov (bronchoskopy, laryngoskopy, otoskopy, cystoskopy, torakoskopy, endoresektory, uretroskopy), vyšetrovacie prístroje elektrické (teplomery, fonendoskopy, haemometre, spiroanalyzátory, spiroergografy, metabolimetre) a zložité chirurgické nástroje (napr. na zošívanie žalúdka, pre torakotómiu). Boli to síce prístroje lekármi požadované, avšak z hľadiska podnikovej efektívnosti menej zaujímavé. Dostavili sa aj prvé medzinárodné úspechy. Zrodila sa veľká bronchoskopická súprava s možnosťou realizácie mikrochirurgických výkonov, ktorá bola v roku 1958 ocenená, tak isto klinický defibrilátor 10H24, na Svetovej výstave Expo 58 v Bruseli veľkou cenou (Grand Prix).Dobré meno podniku robil aj prístroj pre umelý krvný obeh Premacard („umelé srdce“), vyvinutý v roku 1960 v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied (akademik Šiška) a Lekárskou fakultou UK v Bratislave. Klinický defibrilátor použil prof. Christiaan Neethling Barnard pri prvej transplantácii srdca v Kapskom meste dňa 3. decembra 1967 Louisovi Washkanskému. V septembri 1969 prof. Barnard, pri návšteve ČSR prišiel do Starej Turej, aby poďakoval za dodanie defibrilátora, bez ktorého, ako povedal: „by operáciu nemohol uskutočniť“.

Ešte jedna zaujímavosť : Pri prvej transplantácii srdca v strednej Európe, ktorú uskutočnil 9. júla 1968 lekársky tím pod vedením akademika prof. MUDr. Karola Šišku a MUDr. Ladislava Kuželu na II. chirurgickej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave boli použité prístroje Chirany – defibrilátor a umelé srdce Premacard.

Niečo málo na priblíženie histórie bývalej Chirany a terajšieho priemyselného parku.

Zdroj: https://www.pnky.sk/historia/chirana-oslavila-osemdesiatku/

Stará Turá

Stará Turá je vzdialená od Nového Mesta nad Váhom 12 km. 10 min cesty autom na diaľnicu smer Nové Mesto nad Váhom - BA alebo smer Žilina. Od mesta Myjava je vzdialená 12 km.  

Občianska vybavenosť mesta:  

Potraviny: TESCO, BILLA, COOP Jednota, ... 

Banky: SLSP a.s., VÚB, a.s.,  

Poliklinika, ZŠ, MŠ, SOŠ Stará Turá, Umelecká škola, Dom kultúry Javorina,  

Pre viac info: https://www.staratura.sk/firmy-a-sluzby/ 

Turistické zaujímavosti a kam ísť v okolí Starej Turej:

https://www.kamnavylet.sk/sk/atrakcie/stara-turaZákladné údaje o meste Stará Turá:Leží na slovensko - českom pohraničí, v podjavorinskej oblasti s charakteristickým kopaničiarskym osídlením. Na S mesto lemuje hrebeň Bielych Karpát s najvyšším vrchom Veľká Javorina (969,8 m n. m.), na J výbežky Malých Karpát.  Chotár je zalesnený prevažne listnatými lesmi, predovšetkým bukom. Podnebie má mierne. História, kultúra, školstvo Poddanská obec čachtického panstva sa výrazne rozvíjala od druhej polovice 15. stor. Prvá písomná zmienka o Starej Turej je z roku 1392.