Na predaj slnečný stavebný pozemok kúsok od Starej Turej

29 900€
Rozloha
1190 m2
Voda
na pozemku
Elektrina
pri pozemku
Prístupová komunikácia
asfaltová
Výhľad
nádherný
Z časti stromy na pozemku
áno
Plyn
nie
Kanalizácia
áno
Podľa ÚPI mesta
stavebný pozemok
Pokosený
áno
Mám záujem

Na predaj slnečný stavebný pozemok kúsok od Starej Turej

29 900€

Ponúkame na predaj slnečný pozemok s ojedinelým výhľadom na Biele Karpaty a okolie. Orientovaný je na V/J. Nachádza sa na kopci pod horou v Starej Turej, časť Papraď. Zaujímave kúzlo na tomto pozemku vytvára stromový  porast, ktorý z časti prislúcha k predmetnému pozemku ( od cesty zabezpečuje maximálne súkromie - pri výstavbe domu nebude vidieť na nehnuteľnosť :-) ) s prístupovou asfaltovou komunikáciou a s možnosťou napojenia na elektrický stĺp.  V časti pozemku je položené vodovodné potrubie - možnosť napojenia na mestský vodovod ( potrubie nijako neobmedzuje výstavbu rodinného domu - od ochranného pásma je voľná šírka pozemku cca 18 m). 

Prístup na pozemok je z hlavnej komunikácie mierne svahovitý a potom už len rovinatý o rozlohe 1.190 m2. Od cesty je už spomínaný stromový porast a z opačnej strany sa Vám otvorí panoráma na okolitú prírodu, ktorá nadchne hlavne milovníkov pekných výhľadov a samoty.  Vo fotogalérii prikladám ilustračné fotky ako je možné približne vnímať výhľad z pohodlia domova na stromy, ktoré sa z časti nachádzajú na pozemku.

Dôležité: 

Podľa ÚPI mesta Stará Turá je pozemok určený na výstavbu rodinného domu - potvrdenie o možnej výstavbe máme k dispozícii. 

K dispozícii nový GP plán, pozemok je vytýčený v teréne

K dispozícii zameranie položenia vodovodného potrubia a súhlas s napojením na odber mestskej vody od spoločnosti PreVak, s.r.o. Stará Turá.


IS:  

* voda - vodovodné potrubie priamo na pozemku

* plyn - NIE 

* elektrina - možnosť napojenia na stĺp 

* kanalizácia - NIE 

Je tu taktiež množstvo využitia danej polohy pozemku pre milovníkov turistiky, cykloturistiky, lyžovania, hubárčenia. V okolí mesta Stará Turá v rozsahu približne 10 km sa nachádza MiniFarma vhodné pre malé deti, krásne prostredie - určite odporúčame navštíviť, v obci Cetuna sa nachádza Country Saloon Cetuna s vynikajúcou kuchyňou, ďalej lyžiarske stredisko Veľká Javorina, kde je možné v zimnej sezóne sa lyžovať a počas celého roka si posedieť v zrekonštruovanej Holubyho chate. Keď sa dáte opačným smerom je vodná nádrž Dubník  vhodné pre priaznivcov rybolovu. Napojenie na diaľnicu smer BA / Žilina je približne 14 km od pozemku. 

Kancelária Dom Reality s.r.o. Vám zabezpečí bezstarostné vybavenie celého obchodu. V cene nehnuteľnosti je zahrnuté vyhotovenie kúpno - predajných zmlúv a potrebný právny servis spojený s ponukou nehnuteľnosti. Naša kancelária hradí poplatok za návrh na vklad kúpnych zmlúv do katastra nehnuteľností a poplatky za overovanie pravosti podpisov na matričnom úrade.

3D vizualizácie

Vizualizácia interiérov/exteriérov je spôsob, ktorým klientom môžeme ukázať budúcnosť a teda to, ako bude ich vysnívaný domov vyzerať po rekonštrukcii alebo výstavbe podľa ich predstáv.

Zaujala Vás táto ponuka? Zavolajte nám ihneď.

Mgr. Alena Klimáčková, Rsc.

Neváhajte ma kontaktovať.
Vždy som tu pre svojich klientov.

+421 902 477 029

Vodná nádrž Dubník

Vodná nádrž Dubník je vzdialená asi 2 km od mesta Stará Turá. Vodná nádrž je postavená v malebnom údolí na toku potoka Kostelník. V podstate ide o dve nádrže – Dubník I a Dubník II, resp. nový a starý Dubník. Starý Dubník je položený nižšie. Nádrž je špeciálna aj tým, že v jej strede obmýva brehy aj malého romantického ostrovčeka. 

Ideálne prostredie pri milovníkov prírody, hubárčenia, rybolovu, turistiky a plávania. Vhodné aj pre priaznivcov behu, v zime korčuľovania a pod.. 

Vodná nádrž je aj obľúbenou rybárskou lokalitou a pravidelne sa tu organizujú rybárske preteky. 

Aktuálne sa rekonštruuje pôvodný hotel SANUS - ktorý bol postavený v roku 1985 ( rozloha pozemku 10.340 m2). Investor pripravuje rekonštrukciu so zámerom vybudovať moderný kongresový hotel a školiace stredisko 21. storočia, s kvalitnou audio-vizuálnou technikou, väčším počtom kongresových sál a so službami porovnateľnými so špičkovými zahraničnými kongresovými hotelmi.

Veľká Javorina

Veľká Javorina (969,8 m n. m.) je najvyšší vrch pohoria Biele Karpaty, nachádza sa v jeho juhozápadnejčasti.VeľkouJavorinou prebieha štátna hranica medzi Slovenskom a Českom. Dané územie výrazne podlieha ľudským zásahom. Na vrchole stojí vysielač Veľká Javorina, zdolín sem smeruje asfaltová komunikácia – rovnako z moravskej ako aj slovenskej strany.  

Veľká Javorina je aj vyhľadávaným lyžiarskym strediskom. Vleky sú postavené najmä naslovenskej strane. Na slovenskej strane stojí aj viacero súkromných chát rovnako ako aj najznámejšia a verejnosti prístupná – Holubyho chata

Veľká Javorina je od dávna považovaná za jeden zo symbolov svedčiacich o dobrých vzťahoch medzi Čechmi a Slovákmi o čom svedčí i kameň na vrchole Javoriny s nápisom: „Tu bratia vždy sa stretať budú.“ Každoročným letným podujatím sú na vrchole Javoriny Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov. Tieto slávnosti nadväzujú na tradície, ktoré zaviedli ešte naši predkovia – Štúrovci,ktorí sa tu stretávali s osvietencami z Moravy a Čiech.  

Stará Turá

Stará Turá je vzdialená od Nového Mesta nad Váhom 12 km. 10 min cesty autom na diaľnicu smer Nové Mesto nad Váhom - BA alebo smer Žilina. Od mesta Myjava je vzdialená 12 km.  

Občianska vybavenosť mesta:  

Potraviny: TESCO, BILLA, COOP Jednota, ... 

Banky: SLSP a.s., VÚB, a.s.,  

Poliklinika, ZŠ, MŠ, SOŠ Stará Turá, Umelecká škola, Dom kultúry Javorina,  

Pre viac info: https://www.staratura.sk/firmy-a-sluzby/ 

Turistické zaujímavosti a kam ísť v okolí Starej Turej:

https://www.kamnavylet.sk/sk/atrakcie/stara-turaZákladné údaje o meste Stará Turá:Leží na slovensko - českom pohraničí, v podjavorinskej oblasti s charakteristickým kopaničiarskym osídlením. Na S mesto lemuje hrebeň Bielych Karpát s najvyšším vrchom Veľká Javorina (969,8 m n. m.), na J výbežky Malých Karpát.  Chotár je zalesnený prevažne listnatými lesmi, predovšetkým bukom. Podnebie má mierne. História, kultúra, školstvo Poddanská obec čachtického panstva sa výrazne rozvíjala od druhej polovice 15. stor. Prvá písomná zmienka o Starej Turej je z roku 1392.