Na predaj murovaná chata s veľkým ovocným sadom a viničom

32 000€
Rozloha pozemku
3575 m2
Počet miestností
2
Voda
áno
Elektrina
áno
Terasa
áno
Skleník
áno
Altánok
áno
TV
áno
Sad
áno nádherný
Vinič
áno
Pivnice
3
Mám záujem

Na predaj murovaná chata s veľkým ovocným sadom a viničom

32 000€

Na predaj v nádhernom tichom prostredí s prekrásnym výhľadom pri okraji Starej Turej, časť Šašnatá murovanú chatku s rozľahlým sadom a viničom o rozlohe 3575 m2. 

Záhrada je oplotená - orienovaná na J/Z, terén je mierne svahovitý. Chatka je murovaná z pálenej tehly -vystavaná v 80 - tych rokoch, má vlastné súpisné číslo, je vo veľmi zachovalom a udržiavanom stave. Chata je zvonku aj zvnútra obložená drevom. Skladá sa z 1 obytnej miestnosti s kuchynským kútom a krbovými kachľami na vykurovanie - kachle sú ojedinelé - boli vyrobené na zákazku. Chatka je celá podpivničená. V podkroví je vybudovaná miestnosť určená na nocľah. Z hlavnej miestnosti je vstup na terasu. Zastavaná plocha je 25 m2. V chatke sa nachádza elektrina, možnosť sledovať TV - anténa k dispozícii. Voda je privedená len pri chatku. K chatke prináleží náraďovňa - šopka na náradie, šopka na prípravu a spracovanie hrozna, nádherná podzemná pivnica na uskladnenie ovocia - privedená je do nej voda i elektrina. 

Ďalej skleník, altánok s nádherným výhľadom, ohnisko na opekanie, drevená húpačka, nádrž na zavlažovanie a iné. Táto záhrada je mimoriadna hlavne vďaka prostrediu, nádhernému sadu s množstvom veľmi chutného ovocia v bio kvalite ( žiadne postreky): jablone, hrušky, slivky, broskyne, marhule, čerešne, orech, lieskovce, ríbezle, čučoriedky....rôzne okrasné dreviny a kríky - všetko vysádzané a obhospodárované s láskou a precíznosťou. Skutočne je to vzácnosť vlastniť tieto staré odrody stromov, ktoré rodia veľmi chutné ovocie, ktoré nám postarším pripomínajú detské časy :-) Ideálne pre rodinu s malými deťmi, netreba počas roka kupovať žiadne ovocie - všetko sa nachádza na pozemku a vo vysokej kvalite. 

Taktiež vhodné pre vinárov - vinič druh Muller- Thurgau (Je jemnej muškátovo-ovocnej vône, stredne plnej a harmonickej chuti. Je príjemne pitelné, nenáročného a sviežeho charakteru. Je mladou odrodou. Vznikla v roku 1882 v Geisenheime, kde ju zo semena vypestoval Švajčiar z oblasti Thurgau – Prof. Müller, ktorý ju evidoval ako kríženie Rizling rýnsky x Silvánske zelené. O jej pôvode sa stále vedú živé diskusie. O rodičovstve Rizlingu sa nepochybuje, ale po Silvánskom zelenom nemá žiadne dedičné vlohy. V súčasnosti prevláda názor, že druhým rodičom je Chasselas de Courtillier zo skupiny Chrupiek.V Nemecku je Müller-Thurgau druhou najpestovanejšiou odrodou). 

 ***BONUS ZDARMA*** k uvedenej ponuke majiteľ nehnuteľnosti zanecháva všetko vybavenie, zariadenie chatky a všetko náradie potrebné na prípravu vína a uskladnenie ovocia: demižóny, lis, prepravky na ovocie, veľká váha na ovocie a mnoho iného.V okolí je možnosť turistiky, pre milovníkov lyžovania lyžiarske stredisko Veľká Javorina, hubárčenia, rybolovu vo vodnej nádrži Dubník alebo len relax v krásnom prostredí a kľude. 

*** vo fotogalérii sú použité niektoré fotky úrody z minulého roka ***

Kancelária Dom Reality s.r.o. Vám zabezpečí bezstarostné vybavenie celého obchodu. V cene nehnuteľnosti je zahrnuté vyhotovenie kúpno - predajných zmlúv a potrebný právny servis spojený s ponukou nehnuteľnosti, v prípade potreby pre kupujúceho vybavíme financovanie hypotekárneho úveru na kúpu uvedenej ponuky. Naša kancelária hradí poplatok za návrh na vklad kúpnych zmlúv do katastra nehnuteľností a poplatok spojený s overovaním pravosti podpisov na kúpnych zmluvách.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať

Mgr. Alena Klimáčková, Rsc.

Neváhajte ma kontaktovať.
Vždy som tu pre svojich klientov.

0902 477 029

Vodná nádrž Dubník

Vodná nádrž Dubník je vzdialená asi 2 km od mesta Stará Turá. Vodná nádrž je postavená v malebnom údolí na toku potoka Kostelník. V podstate ide o dve nádrže – Dubník I a Dubník II, resp. nový a starý Dubník. Starý Dubník je položený nižšie. Nádrž je špeciálna aj tým, že v jej strede obmýva brehy aj malého romantického ostrovčeka. 

Ideálne prostredie pri milovníkov prírody, hubárčenia, rybolovu, turistiky a plávania. Vhodné aj pre priaznivcov behu, v zime korčuľovania a pod.. 

Vodná nádrž je aj obľúbenou rybárskou lokalitou a pravidelne sa tu organizujú rybárske preteky. 

Aktuálne sa rekonštruuje pôvodný hotel SANUS - ktorý bol postavený v roku 1985 ( rozloha pozemku 10.340 m2). Investor pripravuje rekonštrukciu so zámerom vybudovať moderný kongresový hotel a školiace stredisko 21. storočia, s kvalitnou audio-vizuálnou technikou, väčším počtom kongresových sál a so službami porovnateľnými so špičkovými zahraničnými kongresovými hotelmi.

Veľká Javorina

Veľká Javorina (969,8 m n. m.) je najvyšší vrch pohoria Biele Karpaty, nachádza sa v jeho juhozápadnejčasti.VeľkouJavorinou prebieha štátna hranica medzi Slovenskom a Českom. Dané územie výrazne podlieha ľudským zásahom. Na vrchole stojí vysielač Veľká Javorina, zdolín sem smeruje asfaltová komunikácia – rovnako z moravskej ako aj slovenskej strany.  

Veľká Javorina je aj vyhľadávaným lyžiarskym strediskom. Vleky sú postavené najmä naslovenskej strane. Na slovenskej strane stojí aj viacero súkromných chát rovnako ako aj najznámejšia a verejnosti prístupná – Holubyho chata

Veľká Javorina je od dávna považovaná za jeden zo symbolov svedčiacich o dobrých vzťahoch medzi Čechmi a Slovákmi o čom svedčí i kameň na vrchole Javoriny s nápisom: „Tu bratia vždy sa stretať budú.“ Každoročným letným podujatím sú na vrchole Javoriny Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov. Tieto slávnosti nadväzujú na tradície, ktoré zaviedli ešte naši predkovia – Štúrovci,ktorí sa tu stretávali s osvietencami z Moravy a Čiech.