Na predaj vidiecky dom s hosp. budovou v Starej Turej, časť Černochov Vrch

93 900€
Celková rozloha
1770 m2
RD
457 m2
Hospodárska budova
88 m2
Prostredie
príjemné
Stav
pôvodný
Elektrina
áno zavedená v dome
Voda
obecná - odpojená
Kanalizácia
nie
Plyn
nie
Mám záujem

Na predaj vidiecky dom s hosp. budovou v Starej Turej, časť Černochov Vrch

93 900€

Realitná kancelária DOM Reality s.r.o. ponúka na predaj v peknom prostredí obce Černochov Vrch rodinný dom a staručkú hospodársku budovu na rekonštrukciu ( hospodársku budovu možno skôr vhodné aj na asanáciu s možným využitím na výstavbu nového objektu, pri dodržaní rozmeru pôvodnej stavby). Celková rozloha pozemku je 1770 m2.  Z toho rodinným dom - zastavané plochy a nádvoria o rozlohe 457 m2 ( pôvodná časť RD je po čiastočnej asanácii - pripravená na dostavbu presklenej časti budovy) a hospodárska budova o rozlohe 88 m2. Uvedená nehnuteľnosť má veľký pozemok a je možné v prípade záujmu o výstavbu ďalšej budovy s nádherným panoramatickým výhľadom, v zadnej časti pozemku. Prikladáme 3D vizualizáciu možnej rekonštrukcie rodinného domu a ďalšej budovy v zadnej časti. Osadené priamo na reálnom pozemku. Môžete si z fotky vychutnať čaro tohto miesta :-)

Nehnuteľnosti sú v úplne pôvodnom stave. V prípade, ak by nový majiteľ mal záujem zachovať pôvodný vidiecky ráz, tak v rodinnom dome sú odložené staré pôvodné okná a mnoho iných kuriozít. Krov v rodinnom dome je veľmi zachovalý.

Rodinný dom sa aktuálne skladá z dvoch obytných miestností ( časť RD ako píšeme vyššie je po asanácii a pôvodný zámer bol na vybudovanie presklenej časti nehnuteľnosti). Dom je podpivničený. Časť pozemku je oplotená kvalitným múrom z pálenej tehly a kameňa. Zabezpečuje ochranu pozemku a súkromie. 

Hospodárska budova nie je v dobrom technickom stave. Záleží na možnostiach budúceho majiteľa, či bude schopný budovu zrekonštruovať alebo bude vhodnejšia asanácia. 

Výhody nehnuteľnosti:   

* umiestnenie nehnuteľnosti v príjemnej časti obce Černochov Vrch

* ideálne na rekonštrukciu podľa vlastných predstáv

* možnosť vybudovať v zadnej časti nehnuteľnosť s krásnym panoramatickým výhľadom  

* v prípade záujmu možnosť dokúpiť susedné parcele a nehnuteľnosti ( viď ponuku RK)

Inžinierske siete: 

* elektrina priamo v dome 

* voda - aktuálne odpojená od obecného vodovodu

* kanalizácia - potrebné vybudovať septik

* plyn - nie

Materiál: 

* pálená tehla

* nepálená tehla

* kameň

V cene nehnuteľnosti môže zostať aj hnuteľný majetok - záleží na dohode a záujme nového majiteľa.

Okolie ponúka veľké množstvo využitia danej lokality:

* kúsok vodná nádrž Dubník - rybolov, plávanie - 2 km od nehnuteľnosti

* Aeoroclub Senica - športové letectvo, tandemové skoky padákom - 33 km od nehnuteľnosti

*Skiland Stará Myjava - lyžiarske stredisko - 12 km od nehnuteľnosti

* Penati Golf Resort - Šajdíkove Humence - Senica - golfové ihrisko - 33 km od nehnuteľnosti

* Jazdecký klub  - jazda na koni

* športoviská v Starej Turej - 2 km : plaváreň, mestská športová hala, kolkáreň, tenisový klub, futbalový štadión.....

* Violet Hill v Poriadí, 5 km od pozemku - levanduľová farma

* Rozprávkový dom - Jablonka 4 km

Napojenie na diaľnicu smer Bratislava/ Žilina 10 min. 

Poznámka: pred kúpou aktuálny majiteľ zabezpečí nový geometrický plán na jeho náklady

Kancelária Dom Reality s.r.o. Vám zabezpečí bezstarostné vybavenie celého obchodu. V cene nehnuteľnosti je zahrnuté vyhotovenie kúpno - predajných zmlúv a potrebný právny servis spojený s ponukou nehnuteľnosti, v prípade potreby pre kupujúceho vybavíme financovanie hypotekárneho úveru na kúpu uvedenej ponuky. Naša kancelária hradí poplatok za návrh na vklad kúpnych zmlúv do katastra nehnuteľností a poplatok spojený s overovaním pravosti podpisov na kúpnych zmluvách.

3D vizualizácie

Vizualizácia interiérov/exteriérov je spôsob, ktorým klientom môžeme ukázať budúcnosť a teda to, ako bude ich vysnívaný domov vyzerať po rekonštrukcii alebo výstavbe podľa ich predstáv.

Zaujala Vás táto ponuka? Zavolajte nám ihneď.

Mgr. Alena Klimáčková, Rsc.

Neváhajte ma kontaktovať.
Vždy som tu pre svojich klientov.

+421 902 477 029

Vodná nádrž Dubník

Vodná nádrž Dubník je vzdialená asi 2 km od mesta Stará Turá. Vodná nádrž je postavená v malebnom údolí na toku potoka Kostelník. V podstate ide o dve nádrže – Dubník I a Dubník II, resp. nový a starý Dubník. Starý Dubník je položený nižšie. Nádrž je špeciálna aj tým, že v jej strede obmýva brehy aj malého romantického ostrovčeka. 

Ideálne prostredie pri milovníkov prírody, hubárčenia, rybolovu, turistiky a plávania. Vhodné aj pre priaznivcov behu, v zime korčuľovania a pod.. 

Vodná nádrž je aj obľúbenou rybárskou lokalitou a pravidelne sa tu organizujú rybárske preteky. 

Aktuálne sa rekonštruuje pôvodný hotel SANUS - ktorý bol postavený v roku 1985 ( rozloha pozemku 10.340 m2). Investor pripravuje rekonštrukciu so zámerom vybudovať moderný kongresový hotel a školiace stredisko 21. storočia, s kvalitnou audio-vizuálnou technikou, väčším počtom kongresových sál a so službami porovnateľnými so špičkovými zahraničnými kongresovými hotelmi.

Myjava

Myjava je okresné mesto, ktoré sa nachádza v západnej časti Trenčianskeho kraja, 50 km od krajského mesta Trenčín.

V meste sa nachádza autobusová a vlaková stanica. Námestie mesta prešlo krásnou inováciou a pôsobí veľmi moderne. V meste sa nachádza viacero bánk, obchodné domy LIDL, BILLA, TESCO. 

V centre mesta je umiestnený hotel Štefánik, ktorý určite stojí za návštevu, buď reštaurácie, ubytovania alebo wellness. V meste sa nachádzajú aj priemyselné parky a výroba rozmanitého zamerania. 

Na okraji mesta je umiestnená NEMOCNICA s poliklinikou. Pre milovníkov plávania je k dispozícii krytá plaváreň a vonkajší bazén. 

Myjava je známa Folklórnymi slávnosťami, ktoré sa každoročne v meste konajú.Počet obyvateľov je približne 13000. V meste je veľa príjemných kaviarní, obchodíkov a reštaurácii. 

" Mesto má osobitý ráz, nezameniteľnú históriu a viacero špecifických čŕt, jedinečných v celoslovenskom meradle.Na úvod treba poznamenať, že rozvoj mesta Myjavy, ešte korektnejšie ako pri iných mestách podobnej veľkosti na Slovensku, nemôžeme oddeľovať od vývoja jej okolia, vidieckeho zázemia. Práve tento vidiecky priestor dáva regiónu a následne mestu Myjava ako jeho prirodzenému centru, nezameniteľnú pečať. Tento vidiecky priestor kopaničiarskeho charakteru úzko súvisí s prírodnými podmienkami tejto oblasti. Myjavská pahorkatina tvorí v podstate medzihorie medzi chrbtami Malých a Bielych Karpát. Má charakter nevysokých, avšak značne rozčlenených pahorkov, kde absentujú výraznejšie údolia a chrbty. Tieto prírodné danosti, okrem iných faktorov, výrazným spôsobom ovplyvnili osídlenie tohto priestoru, ktoré dostalo rozptýlený charakter. Ako áno, ako nie, aj v priestore s rozptýleným charakterom osídlenia sa časom utvorí prirodzené centrum, kde sa koncentrujú činnosti a služby regionálneho významu. Práve takýmto centrom sa stala Myjava."

Veľká Javorina

Veľká Javorina (969,8 m n. m.) je najvyšší vrch pohoria Biele Karpaty, nachádza sa v jeho juhozápadnejčasti.VeľkouJavorinou prebieha štátna hranica medzi Slovenskom a Českom. Dané územie výrazne podlieha ľudským zásahom. Na vrchole stojí vysielač Veľká Javorina, zdolín sem smeruje asfaltová komunikácia – rovnako z moravskej ako aj slovenskej strany.  

Veľká Javorina je aj vyhľadávaným lyžiarskym strediskom. Vleky sú postavené najmä naslovenskej strane. Na slovenskej strane stojí aj viacero súkromných chát rovnako ako aj najznámejšia a verejnosti prístupná – Holubyho chata

Veľká Javorina je od dávna považovaná za jeden zo symbolov svedčiacich o dobrých vzťahoch medzi Čechmi a Slovákmi o čom svedčí i kameň na vrchole Javoriny s nápisom: „Tu bratia vždy sa stretať budú.“ Každoročným letným podujatím sú na vrchole Javoriny Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov. Tieto slávnosti nadväzujú na tradície, ktoré zaviedli ešte naši predkovia – Štúrovci,ktorí sa tu stretávali s osvietencami z Moravy a Čiech.  

Stará Turá

Stará Turá je vzdialená od Nového Mesta nad Váhom 12 km. 10 min cesty autom na diaľnicu smer Nové Mesto nad Váhom - BA alebo smer Žilina. Od mesta Myjava je vzdialená 12 km.  

Občianska vybavenosť mesta:  

Potraviny: TESCO, BILLA, COOP Jednota, ... 

Banky: SLSP a.s., VÚB, a.s.,  

Poliklinika, ZŠ, MŠ, SOŠ Stará Turá, Umelecká škola, Dom kultúry Javorina,  

Pre viac info: https://www.staratura.sk/firmy-a-sluzby/ 

Turistické zaujímavosti a kam ísť v okolí Starej Turej:

https://www.kamnavylet.sk/sk/atrakcie/stara-turaZákladné údaje o meste Stará Turá:Leží na slovensko - českom pohraničí, v podjavorinskej oblasti s charakteristickým kopaničiarskym osídlením. Na S mesto lemuje hrebeň Bielych Karpát s najvyšším vrchom Veľká Javorina (969,8 m n. m.), na J výbežky Malých Karpát.  Chotár je zalesnený prevažne listnatými lesmi, predovšetkým bukom. Podnebie má mierne. História, kultúra, školstvo Poddanská obec čachtického panstva sa výrazne rozvíjala od druhej polovice 15. stor. Prvá písomná zmienka o Starej Turej je z roku 1392.